Rosnące perspektywy handlu zwiększają zapotrzebowanie na sprzedawców

Autor: dlahandlu.pl 27 października 2010 13:59

Wg producentów ostatnie miesiące roku przyniosą ogólne ożywienie w handlu. - Jednym z powodów wzrastających wskaźników sprzedaży na koniec tego roku jest zapowiadana podwyżka VAT. Konsumenci, w obawie przed zapowiadanym wzrostem cen, a taką obawę wyraża 37 proc. Polaków, ruszyli do sklepów. Największy skok sprzedaży spodziewany jest na sam koniec roku - tłumaczy Łukasz Gajewski z firmy Target BPO.

Poprawiające się wskaźniki i optymizm producentów oznaczają nowe miejsca pracy dla specjalistów w zakresie sprzedaży. To już teraz jeden z zawodów najczęściej poszukiwanych w Polsce. Ogółem, w handlu pracuje już 7 proc. Polaków, a branża ta od początku roku niezmiennie generuje najwięcej etatów. W serwisie otopraca.pl ogłoszenia w kategorii handel/sprzedaż stanowiły średnio 12proc. wszystkich ofert pracy opublikowanych od początku 2010 roku. Wg danych serwisu egospodarka.pl w sierpniu sprzedawcy byli najliczniejszą grupą osób poszukiwanych do pracy. Czekało na nich 12 tysięcy ofert. 

- Znajomość podstawowych narzędzi pracy, wiedza o rynku sprzedaży, sprawność w prowadzeniu rozmów i negocjacji, umiejętności miękkie takie jak komunikatywność, dynamizm i dobra organizacja czasu oraz wysoka kultura osobista to cechy niezbędne w zawodzie przedstawiciela handlowego - mówi Łukasz Gajewski. - Winny jest jednak również stereotyp, że handlowcem może zostać każdy, gdy tymczasem jest to naprawdę trudna, odpowiedzialna, ale i coraz lepiej opłacana praca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane