Rosnące płace skłaniają do większych wydatków konsumpcyjnych

Autor: money.pl 13 marca 2017 18:03

Polska gospodarka urośnie w tym roku o 3,7 procent. Ceny mają wzrosnąć o 2 procent. Tak wynika z analizy ekspertów Narodowego Banku Polskiego - podaje money.pl

Wiceszef Instytutu Ekonomicznego NBP - Jacek Kotłowski powiedział, że gospodarka będzie rosła głównie dzięki zakupom Polaków. Niskie bezrobocie, rosnące wynagrodzenia i świadczenia skłaniają do wydawania pieniędzy. Drugim powodem wzrostu gospodarczego w tym roku będą inwestycje, które po ubiegłorocznym spowolnieniu, zdaniem eksperta przyśpieszą.

Za wzrost inflacji odpowiada głównie energia. Pozostałe elementy wskaźnika, takie jak żywność, według Jacka Kotłowskiego rosną wolniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Anna 2017-03-14 06:36:36

  No raj i dobrobyt normalnie. Tylko ja jakoś tego nie widzę i nie czuję. Niemal z każdą wizytą w sklepie widzę, że coś drożeje ,a coś niby jest w promocji. A i tak płacimy więcej na przykład masło zdrożało kosmicznie, podobnie jak ryby. Nie widzę też wymarły opłaty za czynsz wodę czy energię. Jedynie co naprawdę potaniało w ostatnich latach to opłaty za usługi telekomunikacyjne. Rozmowy i abonamenty telefoniczne mamy rzeczywiście adekwatne do zarobków,mniej płacimy za dostęp do internetu. Wszystko inne ciągle w górę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,55

 • Śr

  3,20

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane