Rośnie aktywność najemców w branży magazynowej

Property News 20 czerwca 2014 10:36

O ile w ubiegłym roku łączny popyt wyniósł 2,25 mln mkw., o tyle w ciągu pierwszych trzech miesięcy wynajęto magazyny o powierzchni 500 tys. mkw. - Prognozujemy, że ten rok będzie pod względem popytu lepszy niż poprzedni - komentuje w rozmowie z Propertynews.pl Renata Osiecka, partner zarządzająca Axi Immo.

- Rynek magazynowy-logistyczny jest barometrem gospodarki. Tak, jak obserwowaliśmy na rynkach zachodnioeuropejskich i amerykańskim duże wzrosty tej branży w ciągu ostatniego 1,5 roku, tak w Polsce te tendencje są bardzo widoczne teraz - tłumaczy partner zarządzająca Axi Immo.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku wynajęto już 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Oznacza to, że istnieje bardzo duża szansa na pobicie ubiegłorocznego wyniku. Tak duża aktywność najemców pociąga za sobą także inne zmiany.

- Obecnie w realizacji dominują projekty BTS i projekty typu pre-pet, ale pierwsze obiekty spekulacyjne powstają już w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie poziom pustostanów spadł poniżej 5 proc. - dodaje Renata Osiecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane