Rośnie liczba pracowników handlu zrzeszonych w związkach zawodowych

Autor: Puls Biznesu 4 lutego 2013 09:16

W dużych sieciach handlowych jest już ponad 20 tys. członków związków zawodowych. Rośnie zainteresowanie pracowników tą formą zrzeszenia. Ostatnio powstała organizacja w Lidlu, która szybko rośnie w siłę - pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem Solidarności sieci nie mają chęci do prowadzenia dialogu sektorowego. W połowie lutego organizowane jest branżowe spotkanie przy udziale UNI Commerce, czyli europejskiej centrali związków pracowników handlu. Na razie sieci nie określają się, czy wezmą w nim udział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • alegoria 2014-08-31 20:13:55

  Ciekawe czemuś wcześniej nie był tak otwarty Panie Andrzeju - Specjalisto...?

 • b. prac sieci spec. /AL80 2013-02-04 20:41:18

  Witam!,super że pracownicy najemni zagranicznych sieci handlowych na wzór POHiD ( organizacja lobbująca dla zagranicznych sieci nazywająca się Polską Org. Handlową)organizują się,zwierają szeregi, bo w sile i ilości powodzenie!!

  Mam nadzieję, że we wszystkich sieciach powstaną związki zawodowe np: Selgros-ie gdzie są one ale słabe, wg mnie fasadowe jak kwiatek u kożucha-kożuch to zarząd, który umiejętnie steruje nimi. Pora głośno o tym mówić i podać do wiadomości pracowników Selgros-u jakie prawa i przywileje pracownicze mają ich koledzy w Niemczech a co im się proponuje?. Koleżanki i koledzy obudżcie się!!!!.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,70

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane