Rośnie liczba upadłości w handlu detalicznym

Autor: PAP 30 marca 2012 15:01

Rośnie liczba upadłości w handlu detalicznym

W I kw. 2012 roku ogłoszono 227 upadłości wobec 193 w I kwartale 2011 roku, czyli liczba upadłości wzrosła o 18 proc. - podał Euler Hermes w komunikacie.

"Statystyczny wzrost liczby publikacji o bankructwach sklepów detalicznych wciąż jest duży - wynosi blisko 60 proc. Z uwagi na to, że sklepy mają zazwyczaj zbyt mały majątek, aby przeprowadzać w ich przypadku postępowanie upadłościowe, to przypadki sądowych upadłości detalistów należy traktować jako czubek góry lodowej, wyznacznik trendu" - napisano.

"Skoro o 60 proc. wzrosła liczba upadłości sklepów na tyle dużych i silnych, że miały odpowiedni majątek na przeprowadzenie takiego postępowania, to w przypadku całego sektora (a więc i małych punktów handlowych) musi być podobnie, jeśli nie gorzej, a liczba upadających sklepów jest wielokrotnie większa" - napisano.

"(...) wydaje się dość logiczne, że na skutek problemów wykonawców robót budowlanych oraz sklepów detalicznych kłopoty w dalszej kolejności dotknąć mogą producentów materiałów budowlanych, branżę stalową, ich dystrybutorów a także dystrybutorów art. spożywczych" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: 80 proc. więcej upadłości sklepów detalicznych, to efekt ekspansji dyskontów 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ola 2012-04-02 21:09:04

  Oferty wynajmu powierzchni handlowych przekraczaja mozliwosci ich zaplaty.ceny czynszow sa tak wysokie ,ze nie pozwalaja na zysk.Tak generuja sie straty.PROGNOZY nie sa dobre dla polskich firm,szanse maja tylko te co zamawiaja towar w Chinach ,Indiach czy Bangladeszu tak tanio ,ze przeceny moga wynosic 90% a zysk na towarze zostaje jeszcze 100 procentowy.Np. bluzka zakup 2 dolary(ok 6,20zł) a sprzedaz 119 zł .tak działa H&M

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,49

 • Śr

  6,86

 • Min

  3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane