Rośnie popularność cateringu dietetycznego

Autor: pr 19 maja 2015 09:33

Nowy trend na rynku gastronomicznym, jakim jest catering dietetyczny, staje się coraz bardziej popularny, a zestaw zdrowych posiłków na cały dzień zamawiają nie tylko zapracowani mieszkańcy dużych miast, ale wszyscy ci, którzy pomimo braku wiedzy na temat zdrowego odżywiania chcą by ich codzienna dieta była zbilansowana i urozmaicona.

Catering dietetyczny polega na dostarczaniu codziennie pod drzwi klientów – w dogodnych dla nich godzinach – zestawu pięciu posiłków na cały dzień, przygotowanych na bazie naturalnych, niskokalorycznych i pełnowartościowych produktów. Kaloryczność diety dla danej osoby dostosowywana jest podczas indywidualnej konsultacji dietetycznej, co daje pewność dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych do funkcjonowania składników we właściwych proporcjach.

– Dieta jest dostosowywana do konkretnej osoby pod kątem rodzaju i kaloryczności. Klienci mogą wybrać dietę tradycyjną uwzględniającą mięso, dietę wegetariańską, bezglutenową oraz dedykowaną sportowcom. Stanowią one podstawę jadłospisu, a w przypadku indywidualnych ograniczeń, jak np. alergie pokarmowe z menu wykluczane są nietolerowane produkty – tłumaczy Marcin Mazurek, właściciel firmy Body Chief oferującej catering dietetyczny. – Każdy zestaw składa się z pięciu posiłków: śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji, które są zapakowane w osobne pojemniki i opisane, tak by klient wiedział co to za danie oraz ile ma kalorii.

Idea codziennego cateringu dietetycznego szybko się rozwija, a nowe firmy oferujące takie usługi powstają w kolejnych miastach. Przykładowo, w Warszawie działa aż kilkanaście firm dowożących zdrowe posiłki, a w miastach takich jak Poznań czy Kraków klienci mogą wybierać spośród kilku dostawców oferujących różne rodzaje diet.

W zależności od indywidualnych parametrów zamówienia miesięczny koszt diety może wynieść od około 800 do 1400 złotych.

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane