Rossmann na celowniku oszustów internetowych

Autor: www.dlahandlu.pl 12 listopada 2014 12:20

Od pewnego czasu na Facebooku trwa akcja "-40% na wszystko w drogeriach Rossmann". Promocja nie jest jednak prawdziwa, a pobrane kupony nie upoważniają do zniżek w sklepach sieci.

- Firma Rossmann SDP Sp. z o.o. informuje, że w żaden sposób nie jest powiązana z serwisem internetowym www.kupony-rabatowe.net/kupony-promocyjne/rossmann, umożliwiającym poprzez wysłanie SMS pobranie kuponu zniżkowego („-40% na wszystko w drogeriach Rossmann") uprawniającego do dokonywania w sklepach Rossmann SDP zakupów z 40% rabatem. Spółka Rossmann SDP nie prowadzi takiej akcji promocyjnej.
Jednocześnie informujemy, że profil na portalu społecznościowym Facebook o nazwie „Rossmann Polska" jest fikcyjny. Został założony bez zgody i wiedzy firmy Rossmann SDP sp. z o.o. Wszystkie zamieszczane tam informacje są nieprawdziwe - czytamy w oświadczeniu firmy.

Rossmann podkreśla, że wszystkie organizowane przez niego konkursy i promocje prezentowane są tylko i wyłącznie w gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb", na portalu Rossnet.pl, a także w nowo otwieranych drogeriach. 

Przypomnijmy, w czerwcu pisaliśmy, że coraz więcej sieci handlowych boryka się z problemem oszustów, którzy podszywając się pod markę informują o fałszywych konkursach i promocjach. O tego typu incydentach informowały takie sieci jak Ruch, Rossmann i Pepco. 
Sieć Ruch sygnalizowała wtedy, że rozsyłane są wiadomości e-mail sugerujące, że spółka wprowadziła nową promocję kuponową na prenumeratę. - Oświadczamy, że jest to oszustwo i próba wyłudzenia danych. RUCH nie prowadzi takiej promocji, zatem prosimy nie odpowiadać na te maile. Sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów ścigania - czytamy na stronie firmy. Ku przestrodze sieć zamieściła przykładowy mail informujący o nieistniejącej promocji.
Tego typu nieuczciwe praktyki zanotowała też sieć Pepco. - Odbiór kuponu na 1000zł na odzież w dowolnie wybranym sklepie Pepco - pod takim hasłem trafiały na skrzynki mailowe fałszywe informacje o voucherach do sklepów tej sieci. 

Sieć drogerii Rossmann od dłuższego czasu zawiadamia o oszustach podszywających się pod firmę. Firma przestrzega przed podawaniem swoich danych osobowych i numerów telefonów osobom podającym się za ich przedstawicieli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane