Rossmann Polska planuje otworzyć w kolejnych latach kilkaset sklepów

Autor: rp.pl 8 września 2017 20:58

Rossmann Polska planuje otworzyć w kolejnych latach kilkaset sklepów fot. materiały prasowe Rossmann

W tym roku nasza sprzedaż wyniesie ponad 9 mld zł. W przyszłym roku powinno być 10 proc. więcej - mówi Marek Maruszak, prezes Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska, w rozmowie z rp.pl.

Jak podaje prezes Rossmanna, sieć ma w Warszawie już ponad 120 sklepów i planuje kolejne.

Rocznie otwieranych jest w Polsce 80-100 placówek. Jednocześnie zamykane są najmniej rentowne, albo te, które mają zbyt małą powierzchnię, niedostosowaną do wielkości obecnego asortymentu. Dlatego sieć powiększa się rocznie o 60-80 sklepów. Jak informuje Marek Maruszak, Rossmann zamierza w kolejnych latach otworzyć kilkaset sklepów.

Prezes poinformował, że do tej pory firma zainwestowała w Polsce ponad 1,6 mld zł. Zarówno w sklepy, jak i centra logistyczne.

Jego zdaniem, dyskonty nie są zagrożeniem dla sieci Rossmann, przeciwnie, te sklepy uzupełniają się. Polacy lubią dyskonty, ale również bardzo lubią wyspecjalizowane sklepy, takie jak Rossmann. A Rossmann dysponuje tak szeroką ofertą, że niezależnie od hitów, które można od czasu do czasu kupić w dyskontach, klienci tłumnie odwiedzają tę sieć. Codziennie zakupy w drogeriach Rossmanna robi 700 tys. osób – tłumaczy Marek Maruszak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane