Rossmann stawia na sprzedaż żywności

Autor: wyborcza.biz 22 maja 2011 20:50

Rossmann chce postawić na rozwój półki z produktami spożywczymi, w tym win i żywności ekologicznej - informuje wyborcza.biz.

Sieć chce m.in. mocno rozwijać sprzedaż win, których ma na półkach kilkadziesiąt rodzajów w cenach od 15 do 50 zł.
Prezes sieci Rossmann przyznaje, że sprzedaż win sieć zaczęła od kilku sklepów, teraz są obecnie na półkach 40 placówek, a wkrótce będzie można już kupić w 100-120 sklepach. O tym, że była to trafiona decyzja świadczą rosnące z miesiąca na miesiąc obroty.

Jak pisze wyborcza.biz dotychczas operator kupował w polskich hurtowniach. Jednak docelowo chce mieć u siebie tylko wina od naszego właściciela z Niemiec, który z kolei importuje je bezpośrednio z winnic włoskich, hiszpańskich i francuskich. Jednak przy obecnej skali import jest jeszcze nie opłacalny.

Przeczytaj także:

Rossman chce też otwierać większe sklepy o powierzchni 350-500 mkw. Marek Maruszak wyjaśnia na łamach wyborcza.biz, że wielkość sklepów ogranicza jego firmę przy wprowadzaniu do sprzedaży żywności ekologicznej. To kolejna grupa produktów, na której Rossmann chce się skoncentrować.  W tym roku firma otworzy ponad 100 sklepów. Na koniec grudnia powinno ich być między 615 a 620. W 2012 sieć przekroczy liczbę 700 placówek, a w 2015, jeśli koniunktura gospodarcza w kraju będzie dobra, Rossmann będzie liczył około tysiąca placówek

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,39

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane