Rossmann uruchomił centrum dystrybucyjne w Grudziądzu

Autor: PAP 7 lutego 2012 17:55

Pierwsze regionalne centrum dystrybucyjne dla północnej Polski firmy Rossmann, mającej sieć drogerii, otwarto w Grudziądzu. Inwestycja kosztowa 80 mln zł, pracę znalazło 75 osób, wkrótce liczba zatrudnionych wzrośnie do 100.

W ramach inwestycji powstał magazyn o powierzchni 22 tys. m kw. i budynek biurowo-socjalny o powierzchni 1,5 tys. m kw. Pracę w centrum znaleźli przede wszystkim magazynierzy, ale też pracownicy administracji, kadr, informatycy.  Centrum dystrybucyjne powstało na terenie Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. 

"Ukończyliśmy jedną z najważniejszych inwestycji minionego roku. W następnych latach planujemy rozbudowę magazynu o kilkanaście tysięcy metrów. Liczymy jednak, że już teraz efekty odciążenia centralnego magazynu w Łodzi będą widoczne" - powiedział prezes Rossmanna Marek Maruszak.

Docelowo centrum dystrybucyjne ma zajmować 35 tys. mkw. i zatrudniać blisko 500 osób. W 2013 r. powinna rozpocząć się realizacja drugiego etapu inwestycji, a w 2015 r. - trzeciego, ostatniego.

Firma Rossmann w 1993 r. otworzyła pierwszą w Polsce samoobsługową drogerię, a obecnie jest największą siecią. Prowadzi 620 sklepów w 286 miastach. Udział w rynku branży chemiczno - kosmetycznej wynosi 17,7 proc. Centrala mieści się w Łodzi. Firma zatrudnia prawie 9 tysięcy osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748653

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane