PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rozbudowa CH Ogrody nabiera mocy prawnej

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 8 sierpnia 2011 12:08

W ciągu niespełna miesiąca wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwią rozbudowę Centrum Handlowego "Ogrody". Następnym krokiem formalnym inwestorów centrum będzie ubieganie się o uzyskanie pozwolenia na budowę.

Wcześniej, 6 lipca br., wojewoda warmińsko-mazurski zwrócił się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) o stwierdzenie, czy drobne formalne błędy w uchwale mają wpływ na jej ważność. Rozpatrywanie wniosku wojewody przez WSA może potrwać nawet kilka miesięcy. Ze względu na znikomość uchybień, inwestorzy centrum liczą, że sąd oddali skargę i uchwała zostanie utrzymana.

- Publikacja w Dzienniku Urzędowym dowodzi, że uwagi wojewody miały charakter czysto formalny i w żaden sposób nie podważają inicjatywy rozbudowy „Ogrodów". Fakt ten umożliwia nam działanie zgodnie z przyjętym harmonogramem, bez perspektywy opóźnienia procesu inwestycyjnego. Następnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę - mówi Tomasz Szewczyk, Dyrektor Zarządzający ACTEEUM Central Europe, które na zlecenie ING Real Estate przygotowuje rozbudowę CH „Ogrody". - Cały czas pozostajemy do dyspozycji w kwestii informacji, które mogą pomóc w usprawnieniu dalszej realizacji inwestycji - dodaje.

Rozpoczęcie prac przy rozbudowie Centrum Handlowego „Ogrody" zaplanowano na początek 2012, nowe „Ogrody" otwarte zostaną w roku 2013. Po zakończeniu wartej 55 mln Euro inwestycji powstanie dwukrotnie większe nowoczesne centrum o powierzchni najmu ponad 40 000 mkw. z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane