PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rozbudowana Galeria Twierdza Kłodzko II oddana do użytku

Autor: ISB 5 lipca 2010 22:34

Firma deweloperska Rank Progress oddała do użytku część rozbudowywanej Galerii Twierdza Kłodzko II i planuje zrealizowanie kolejnych sześciu centrów handlowych w średnich miastach, poinformowała spółka w komunikacie. Akcje spółki mogą w tym tygodniu zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Nowo otwarta powierzchnia ma 8,5 tys. m. kw. Całkowita powierzchnia obiektu liczyć będzie 33 tys. mkw. Sfinalizowanie całej inwestycji spodziewane jest w IV kw. 2010. Projekt Galerii Twierdza Kłodzko II jest częścią programu inwestycyjnego spółki na lata 2010-2012, którego łączna wartość wyniesie 500 mln zł.

"Sukces emisji pozwoli nam przyspieszyć tempo rozwoju. Przed nami realizacja następnych projektów inwestycyjnych. Nowe galerie i centra handlowe otworzymy w kolejnych miastach Polski: Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Świdnicy, Krośnie oraz Jarosławiu. Sfinansujemy je środkami z emisji, a także z kredytów bankowych oraz zysku z bieżącej działalności operacyjnej - powiedział prezes Jan Mroczka, cytowany w komunikacie.

W Jeleniej Górze trwają prace wykończeniowe Pasażu Grodzkiego, którego otwarcie planowane jest na początku IV kwartału tego roku. W 2011 roku zakończona zostanie budowa Galerii Tęcza w Kaliszu i Galerii Twierdza w Zamościu oraz centrum handlowego w Krośnie. W kolejnym roku spółka odda do użytku Galerię Świdnicką oraz centra handlowe w Jarosławiu i Skarżysku - Kamiennej.

Ogółem, w ciągu najbliższych trzech lat spółka zrealizuje obiekty komercyjne o łącznej powierzchni 106 tys. mkw. Na realizację kolejnych projektów czeka też 686 tys. mkw atrakcyjnych gruntów w całym kraju, w ramach banku ziemi posiadanego przez Rank Progress. Obejmują one tereny między innymi w Opolu, Grudziądzu i Zgorzelcu.

Spółka posiada także klika "zamrożonych" projektów mieszkaniowo-biurowo-usługowych. We Wrocławiu gotowy jest wstępny projekt osiedla mieszkaniowego na Popowicach "Marina Park", zaś w Legnicy nowoczesnego apartamentowca typu loft "Nowy Browar".

"Koncentrujemy się na najbardziej rentownych w danym okresie projektach, jednak dokładnie obserwujemy rynek, aby w odpowiednim momencie uruchomić kolejne inwestycje, o spodziewanej wysokiej stopie zwrotu. Decyzję podejmujemy bez zbędnego przeciągania sprawy. Jestem przekonany, że inwestorzy, którzy nam zaufali, będą zadowoleni z wyników spółki" - dodał Mroczka.

W 2010 r. spółka zamierza podwoić osiągane zyski, z 73,9 do 157,2 mln zł. W 2011 r. wynik netto Rank Progress przekroczy wg prognoz 124 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane