PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rozdźwięk cenowy między sklepami internetowymi a tradycyjnymi zaczyna się kurczyć

Autor: Rzeczpospolita 24 września 2014 09:16

Niskie ceny były motorem napędowym e-handlu, ale dziś zrównują się
z cenami w sklepach stacjonarnych. Internauci przestają szukać najtańszych ofert. Z najnowszych danych firmy badawczej GfK wynika, że dotychczasowy rozdźwięk cenowy między sklepami internetowymi a tradycyjnymi zaczyna się mocno kurczyć - informuje Rzeczpospolita.

Zdaniem Hanny Żarnowieckiej, managera GfK Polonia, to trend, który można zauważyć w niemal całej Europie. Szczególnie widoczny jest w W. Brytanii, Holandii czy Niemczech, gdzie ceny w e-handlu i handlu tradycyjnym wyraźnie się zrównują.

Jak informuje Rzeczpospolita zdaniem ekspertów atrakcyjność cenowa zakupów online się kończy. Michał Berezowski, partner zarządzający w CubeResearch, twierdzi, że w Polsce cały czas bardzo silne jest przekonanie, że w internecie oznacza tanio. Przyczyniają się do tego same e-sklepy, które do niedawna nie bardzo wyobrażały sobie inną formę konkurencji niż cena. To podejście się jednak zmienia. Cube Research, wraz ze spółką Shoper, zaprezentuje w najbliższy piątek swój najnowszy raport nt. polskiego rynku e-commerce, z którego wynika, że czas znacząco niższych cen w sieci w Polsce będzie odchodził do przeszłości.

Zdaniem ekspertów zmieniają się sami e-klienci i ich zwyczaje. Jak podkreśla Hanna Żarnowiecka, cena przestała być już dla nich głównym czynnikiem determinującym e- zakupy. To wymusza zmiany po stronie sklepów internetowych, które powinny wnikliwiej analizować potrzeby klientów - zaznacza manager GfK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane