PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rozpoczęła się budowa Galerii Katowickiej

Autor: dlahandlu.pl/PR 18 grudnia 2010 15:22

Neinver wraz z PKP SA rozpoczął główny etap budowy jednego z największych projektów infrastrukturalnych i komercyjnych realizowanych obecnie w Europie Środkowej. Budowa dworca kolejowego w Katowicach, Galerii Katowickiej, biurowca oraz infrastruktury drogowej rozpoczęła się od prac rozbiórkowych starej hali dworcowej i prowadzącej do niej estakady.

- Katowicka inwestycja jest dla nas projektem niezwykle ważnym i prestiżowym. Realizacja tego przedsięwzięcia to dla nas powód do dumy, nigdy wcześniej w Polsce nie prowadzono budowy tak dużego kompleksu w samym centrum jednego z największych miast. Katowice znajdują się w czołówce najszybciej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce. Jesteśmy przekonani, że zintegrowane centrum komunikacyjne i biznesowe, które powstanie po przebudowie dworca nie tylko zasadniczo odmieni Katowice, lecz także wpłynie korzystanie na rozwój lokalnej przedsiębiorczości - mówi Barbara Topolska, Dyrektor Generalny Neinver Polska.

W 2012 roku dworzec kolejowy w Katowicach stanie się najnowocześniejszym dużym dworcem w Polsce, spełniającym wszystkie międzynarodowe standardy. Inwestycja zakłada także budowę podziemnego dworca autobusowego, Galerii Katowickiej oraz budynku biurowego klasy A. Na podstawie porozumienia zawartego z Urzędem Miasta Katowice, przebudowie ulegnie także infrastruktura drogowa w okolicy dworca. Ideą projektu architektonicznego była gruntowna reorganizacja i uporządkowanie przestrzeni miejskiej.

Galeria Katowicka będzie się składać z czterech poziomów, z których jeden będzie zlokalizowany pod ziemią. Najbardziej reprezentacyjna część nowego centrum - Aleja Mody (na poziomie +2) powstanie w miejscu dzisiejszego tarasu wychodzącego na pl. Szewczyka i będzie stanowić przestrzeń łączącą nowe budynki dworca z obiektem handlowym. Kształt galerii płynnie połączonej z dworcem nawiązuje do katowickiej tradycji budynków narożnych oraz przedwojennego układu ulic w centrum Katowic.

Łączna powierzchnia handlowa budynków wchodzących w skład kompleksu wyniesie ponad 53 000 mkw., powierzchnia biurowa - 24 000 mkw. Wartość inwestycji szacuje się na 240 mln euro. Przy budowie znajdzie zatrudnienie około 2 000 osób, a w nowej Galerii Katowickiej powstanie 1 500 nowych miejsc pracy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane