Rozpoczęto prace nad programem rozwoju cyfrowej i bezgotówkowej gospodarki

Autor: MR 23 lutego 2016 09:34

W Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie przedstawicieli administracji i biznesu, przygotowujących program stworzenia w Polsce e-państwa.

Celem prac ekspertów jest m.in. poprawa efektywności wykorzystania istniejącej infrastruktury publicznej, co sprawi, że obywatele będą mogli coraz więcej spraw urzędowych załatwić bez wychodzenia z domu. Program rozwoju cyfrowej i bezgotówkowej gospodarki będzie obejmował wiele tematów, a pomysły mają być przede wszystkim kreowane przez rynek tak, aby właściwie odpowiadały na zapotrzebowanie społeczne.

- Oddajemy głos specjalistom, aby jak najwięcej pomysłów i rozwiązań nie pochodziło tylko z sektora publicznego. Działania państwa mają ułatwiać proces budowania administracji przyjaznej obywatelom, która będzie nastawiona na wspieranie ich rozwoju - powiedział Tadeusz Kościński, wiceminister rozwoju, otwierając spotkanie.
Prace będą prowadzone w podgrupach roboczych, które zajmą się różnymi zagadnieniami – rozpoczynając od cyfrowych usług publicznych, przez e-Faktury, e-Opłaty, e-Świadczenia, krajowego schematu płatniczego, zwiększenie obrotu bezgotówkowego, tożsamość cyfrową czy architekturę IT. Odbywają się pierwsze spotkania, podczas których eksperci doprecyzowują zakres prac poszczególnych zespołów i wskazują jasne i mierzalne cele do realizacji.

Prace związane z cyfryzacją administracji publicznej są prowadzone głównie przez Ministerstwo Rozwoju, Cyfryzacji i Finansów. Ścisła współpraca resortów pozwoli na pełną koordynację działań wszystkich instytucji i podmiotów zaangażowanych w rozwój e-państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane