Rozwój OFZ nabiera tempa - trzy sklepy franczyzowe w przygotowaniu

Autor: www.dlahandlu.pl 20 lipca 2016 09:26

Rozwój OFZ nabiera tempa - trzy sklepy franczyzowe w przygotowaniu fot. OFZ

W IV kwartale 2016 r. Organic Farma Zdrowia otworzy co najmniej 3 sklepy franczyzowe. Rozwój spółki nabiera tempa dzięki realizacji planów strategicznych. - Z nowymi partnerami otworzymy dwa sklepy franczyzowe w Kielcach i jeden w Wołominie k. Warszawy. Trwają również zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerami, a w przygotowaniu są kolejne umowy dla nowych lokalizacji – mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

Sieć franczyzowa Organic Farma Zdrowia będzie rozwijana na terenie całego kraju. Firma wspólnie z potencjalnym franczyzobiorcą analizuje daną lokalizację pod kątem opłacalności i konkurencyjności. 

- Franczyzobiorcy dostają od nas wsparcie na wszystkich etapach prowadzenia sklepów pod marką Organic Farma Zdrowia. Poszukujemy również już istniejących sklepów z ekologiczną żywnością, które chciałyby działać pod szyldem OFZ na zasadach twardej lub miękkiej franczyzy – dodaje Sławomir Chłoń.
Sieć delikatesów składa się z 35 sklepów stacjonarnych oraz z dwóch sklepów internetowych.

Minimalny koszt inwestycji w sklep pod Organic Farma Zdrowia w zależności od wielkości i stanu lokalu wynosi 100 tys. zł.

Sprzedaż Grupy Organic Farma Zdrowia w I kwartale 2016 roku wzrosła o 24% do 25 mln zł. (w stosunku do I kwartału 2015 r.). Pozwoliło to na 25% wzrostu zysku EBITDA do kwoty 1,36 mln złotych, co stanowi rekordowy wynik kwartalny. Zysk netto Grupy wyniósł 435 tys. złotych i był o 368 tys. zł niższy od zysku osiągniętego w I kwartale ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,69

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane