RUCH kupuje 28 proc. akcji e-Kiosk

Autor: dlahandlu.pl 2 września 2014 09:17

Na podstawie podpisanej umowy z Presspublica, RUCH stał się udziałowcem 28 proc. spółki e-Kiosk (lidera dystrybucji prasy cyfrowej pod markami eKiosk.pl i egazety.pl) w zamian za nexto.pl.

Dane pokazują, że dynamika rozwoju e-prasy w naszym kraju jest dwucyfrowa. RUCH, który od 95 lat specjalizuje się w sprzedaży prasy, dostrzegając ten wyraźny trend postanowił zaangażować się kapitałowo w firmę e-Kiosk S.A. - Dzięki pozyskanym kompetencjom będziemy w stanie jeszcze lepiej sprzedawać prasę m.in. tworząc komplementarną ofertę prenumeraty papierowej i elektronicznej - mówi Dariusz Stolarczyk, wiceprezes RUCH S.A. 
  
- Dzięki partnerstwu z RUCH S.A. będziemy rozwijać i wdrażać najnowsze rozwiązania technologiczne. Istotnie rozszerza się również wachlarz działań promocyjnych dla e-prasy i e-booków, jakie można realizować w ścisłej współpracy z Ruch S.A. - ocenia Dariusz Bąk, prezes e-Kiosk S.A.

Po transakcji Presspublica będzie miała 50,01 proc. akcji spółki e-Kiosk SA, a Ruch - 28,14 proc. Reszta należy do drobnych akcjonariuszy (spóła jest notowana na rynku NewConnect). Według wyceny giełdowej wartość transakcji (była ona bezgotówkowa) to ok. 4 mln zł. Przychody e-Kiosku w 2013 r. wyniosły 18,1 mln zł, a wynik netto 668 tys. zł. W pierwszym półroczu br. spółka miała 8,4 mln zł przychodów i 256 tys. zł zysku netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane