Rudi Schuberth: Zapotrzebowanie na zdrową, tradycyjną żywność jest coraz większe

Autor: PAP 8 lutego 2015 12:44

Wędliny, wędzonki, pasty i mięsne smarowidła produkuje w swoim gospodarstwie na Kaszubach znany piosenkarz i satyryk Rudi Schuberth. W rozmowie z PAP Life zapewnia, że nie ma w konserwantów i polepszaczy, tylko same naturalne składniki.

Schuberth jest artystą-satyrykiem, wokalistą i autorem tekstów. Poza tym od lat prowadzi - wraz z żoną i córką - rodzinne gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach. Jest też producentem zdrowej żywności w postaci mięs wszelakich: wędlin, wędzonek, ale też - jak mówił PAP Life artysta - drobiowych galaretek, past i mięsnych smarowideł, ryb w galarecie.

Wędliny Schuberthów robione są w tradycyjny sposób i wędzone w dwóch własnych wędzarniach Schuberthów. Znany artysta podkreślał, że mięso na swoje produkty bierze z zaprzyjaźnionych zakładów, które z kolei skupują świnie z małych, przydomowych gospodarstw, od rolników którzy mają po kilka sztuk tych zwierząt. Wyjaśniał, że duzi producenci zazwyczaj kupują półtusze i zmuszeni są wykorzystywać całe mięso. „Dlatego dają do wyrobów wszystko, mieszając lepsze z gorszym, żeby nic nie zostało" - dodał.

W opinii Schubertha zapotrzebowanie na zdrową, tradycyjną żywność jest coraz większe. Autor tekstów i wykonawca słynnej "Córki rybaka" czy "Moniki, dziewczyny ratownika" przekonywał jednak, że to nie kwestia mody. „Ludzie powoli mądrzeją i nie chcą jest jeść chłamu, który kupują w wielkich centrach za duże pieniądze. Te tanie niby produkty wcale tanie nie są" - zaznaczał.

Produkty rodziny Schuberthów można dostać u nich oraz na ich stoiskach. Artysta zastrzega, że prowadzi małą manufakturę, która taką właśnie pozostanie. „Wielkość zakładu zabija oryginalność, zdrowie, naturalność i atrakcyjność produktu" - mówił PAP Life i zapewniał, że nigdy nie dopuści, by jego zakład zmienił się w fabrykę.

Dodał też, że współpracuje też z małą, mleczarską, rodzinną firmą z okolicy, która ma swoje krowy i łąki. Ze swojego mleka produkuje ona masło, sery typu korycińskiego, ser wędzony oraz śmietanę i twaróg. „W naszych punktach sprzedaży prócz swoich wyrobów wędliniarskich, mamy też ich produkty mleczarskie" - powiedział satyryk.

Schuberth jest autorem tekstów i wykonawcą takich polskich przebojów jak "Wars wita" czy "Tylko mi ciebie brak". Występował z Wałami Jagiellońskimi czy Kabaretem TEY. Był też np. w jury programu „Jak oni śpiewają".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane