Rusza akcja pracowników ws. nocnej zmiany w Tesco

Autor: dlahandlu.pl 22 marca 2018 12:10

Rusza akcja pracowników ws. nocnej zmiany w Tesco Fot. Shutterstock.com

Organizacja związkowa NSZZ ,,Solidarność" działająca w Tesco, prowadzi akcję zbierania podpisów pod stanowiskiem pracowników, dotyczącym zmian rozpoczynających się o godzinie 0:15 z wolnej niedzieli na poniedziałek. Związkowcy zachęcają pracowników do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

- Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele określa, że doba pracownicza trwa od godz. 24 do godz. 24. Ustawa jest aktem nadrzędnym względem wewnątrzzakładowego regulaminu pracy, który jest z naszego punktu widzenia korzystniejszy, bo określa czas rozpoczęcia pracy na godz. 6 rano – tłumaczyła w rozmowie z naszym portalem Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca „Solidarności Tesco”.

- Chcę wyraźnie pokreślić – nie mówimy zmianom: „nie, bo nie”. Jednak pracodawca nie przedstawił argumentów, które uzasadniałyby konieczność rozpoczęcia pracy po północy. Tesco mówi o spadku sprzedaży, ale nie popiera tego analizą danych. A przecież mieliśmy dotychczas dni świąteczne i pracownicy rozpoczynali pracę po święcie o 6 rano. Czy towar dojedzie do wszystkich sklepów od razu po północy? W naszej opinii nie ma uzasadnienia biznesowego dla takiej decyzji - dodała.

Przypomnijmy: w związku z wprowadzeniem ustawy o zakazie handlu w niedziele, Tesco poinformowało, że utrzyma dotychczasowe godziny otwarcia sklepów w soboty i poniedziałki, za wyjątkiem sklepów otwartych 24h i sklepów działających do północy, które będą zamykane o godz. 23:00 w soboty i otwierane o godz. 6:00 w poniedziałki. - Nasza usługa Ezakupy będzie nadal dostępna dla klientów, jednak nie będziemy mogli realizować dostaw w niedziele z zakazem handlu. Koleżanki i koledzy ze sklepów już zostali poinformowani o tym, jak te zmiany wpłyną na ich godziny pracy – generalna zasada jest taka, że będziemy trzymać się dotychczasowego rozkładu. Jeśli chodzi o sklepy z nocną zmianą, podczas weekendów z niedzielnym zakazem handlu, koleżanki i koledzy będą kończyć pracę do godz. 23:45 w soboty i mogą ją rozpocząć o godz. 00:15 w poniedziałki - mówił w lutym Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mm 2018-03-28 23:52:38

  To jest zagranie poniżej pasa. Wstydź się panie Martin.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,10

 • Min

  1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane