Rusza kampania, która ma zachęcić klientów do świadomych wyborów

Autor: dlahandlu.pl 5 listopada 2012 13:55

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Federacja Konsumentów rozpoczynają dwutygodniową kampanię edukacyjną, skierowaną do konsumentów. Celem kampanii jest zachęcenie do czytania etykiet umieszczanych na produktach i dokonywanie świadomych zakupów.

Kampania pod hasłem „Czytaj etykiety - chroń siebie i swój świat!" zostanie przeprowadzona w dniach 5-19 listopada br. na terenie sieci handlowych Auchan, Carrefour, Makro Cash&Carry, Real i Tesco. W wybranych sklepach zostaną umieszczone plakaty oraz spoty informacyjne a na stronach internetowych sieci pojawią się informacje dla klientów.

Kampania zachęca konsumentów do uważnego czytania informacji umieszczanych na etykietach produktów i podejmowania odpowiedzialnych i świadomych decyzji zakupowych na podstawie danych o pochodzeniu produktu z upraw ekologicznych, rodzaju opakowania i jego wpływie na środowisko, oznakowaniu fair trade i innych. Badania Eurobarometru pokazują, że niestety 50% Polaków w ogóle nie czyta napisów na opakowaniach przed dokonaniem zakupu, a 64% nie zna znaczenia żadnego z oznakowań i certyfikatów. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Missy_Eko 2012-11-06 13:32:50

    Nawet wybierając produkty certyfikowane, trzeba na początku włożyć trochę wysiłku w to, aby sprawdzić certyfikaty ;-)

  • certyfikat 2012-11-05 19:09:04

    Cóż, czytanie etykiet i tak może wydłużyć czas poświęcany na zakupy, które nie są najprzyjemniejszą czynnością na świecie. Dlatego ja wybieram produkty certyfikowane lub ze sprawdzonych źródeł.

  • Missy_Eko 2012-11-05 17:41:33

    Hm, myślę że kwestia jest o wiele bardziej złożona. Według badań TNS dla Organic Farma Zdrowia tylko 14% Polaków jest świadoma certyfikacji. Dodając do tego powyższe statystyki, że 50% Polaków nie czyta etykiet, to nie wypadamy dość dobrze :/ Dużo nam brakuje w temacie edukacji żywieniowej. I nie wystarczy tutaj jedna, czy dwie kampanie. Tego powinni uczyć rodzice, nauczyciele w szkole! Kampanie powinny tylko o tym przypominać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane