PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Rusza kampania UOKiK informująca o nowych prawach konsumenta

Autor: UOKiK 7 stycznia 2015 09:08

Rusza kampania UOKiK informująca o nowych prawach konsumenta

Takie prawo, że można - pod takim hasłem rusza kampania UOKiK informująca o nowych prawach konsumenta. Spoty prezentujące najważniejsze uprawnienia kupujących będzie można zobaczyć w 12 stacjach telewizyjnych, 20 stacjach radiowych, na 4 portalach internetowych, ekranach LCD w punktach prasowych, bankomatach oraz w komunikacji miejskiej w całym kraju.

25 grudnia 2014 roku weszła w życie ustawa o prawach konsumenta. Nałożyła ona liczne obowiązki na przedsiębiorców a także uprawnienia dla kupujących. Dzięki nowemu prawu konsumenci będą bardziej chronieni, zwłaszcza podczas zakupów niestandardowych dokonywanych na przykład w internecie lub też podczas prezentacji.

O tych regulacjach informuje UOKiK w swojej najnowszej kampanii. W jej ramach przygotowane zostały plakaty prezentujące zasady reklamacji. Dzięki wsparciu Poczty Polskiej materiały te rozwieszone są w jej placówkach. Dodatkowo konsumenci mogą pobrać broszury, ulotki, schematy reklamacyjne oraz wzory formularzy ze strony internetowej www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl

UOKiK przygotował także spoty przybliżające dwa kluczowe uprawnienia konsumentów - prawo do reklamacji oraz prawo do odstąpienia od umowy w przypadku zakupów internetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Karol 2015-01-12 09:15:47

  Wcześnie rusza, nie ma co :D Pewnie już pół niedoinformowanej Polski zdążyło coś kupić przez neta nawet nie znając swoich praw :D Dlatego przypominam wam, że dzięki nowej, cudownej ustawie, możecie co rok mieć nowy telewizor. Dlaczego? Bo jeżeli sprzedawca nie poinformuje was wyraźnie o prawie do 14 dni na zwrot towaru, termin wydłuża się do roku. Przeczytałem to na tym blogu, więc chyba prawda prokonsumencki.pl/blog/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-przez-konsumenta-nowa-ustawa-konsumencka/

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane