PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rusza Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze

Autor: dlahandlu.pl 27 października 2010 15:53

Pierwszych gości Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze zaprasza 28 października. Rank Progress SA podpisał z Metro Group Asset Management umowę na zarządzanie obiektem.

Pasaż Grodzki to śródmiejska galeria handlowa w Jeleniej Górze o łącznej powierzchni 10,5 tys. mkw. Inwestorem centrum jest spółka Rank Muller SA należąca do notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

W Pasażu swoje salony mają najlepsze marki : Marks &Spencer (1327mkw), Reserved (619 mkw), Centrum Fitness (1074 mkw), Rossman (317 mkw), apteka Arnica (118mkw), Apart (78,5 mkw), Cafe Club (94 mkw) i restauracja 3naj (130 mkw). Otwarcie kolejnych sklepów już wkrótce. Na klientów czeka podziemny parking na 70 miejsc.

Budowa Pasażu Grodzkiego rozpoczęła się prawie półtora roku temu. Generalnym Wykonawcą inwestycji, której koszt wyniósł 45 mln złotych, była spółka Erbud. Projekt wykonała Pracownia Projektowa i Konsultingowa B.P. Niebudek z Legnicy. 

Pasaż Grodzki jest usytuowany na działce o powierzchni 2 900 mkw. pomiędzy ulicami Jasną i Grodzką w Jeleniej Górze, zaledwie 50 m od staromiejskiego Rynku. Poprzez materiały wykończeniowe, detale i bryłę nawiązuje do istniejącej zabudowy historycznej, której jest kontynuacją. Projekt zachowuje układ osi urbanistycznych, linii zabudowy regularnego i zwartego układu zabudowy blokowej, układu przestrzeni publicznej i dominant architektonicznych. Na elewacjach wprowadzono podziały pionowe sugerujące nawiązanie do historycznych kamienic i podziału parcel średniowiecznych. Do wykończenia elewacji zastosowano wyłącznie szlachetne materiały: dolnośląski granit i piaskowiec pochodzące ze Strzegomia i Nowej Rudy. Ściany Pasażu rozświetlają także hartowane szyby o prawie centrymetrowej grubości z naniesionymi wzorami w stylu secesyjnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ufo 2010-10-28 18:37:04

    Znowu pewnie jakie miasto taki pasaż :D

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane