PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rusza pierwszy sklep Tesco wyłącznie z kasami samoobsługowymi

Autor: www.dlahandlu.pl 21 września 2011 14:05

Rusza pierwszy sklep Tesco wyłącznie z kasami samoobsługowymi

Pierwszy w Polsce, w pełni samoobsługowy supermarket otworzy się 22 września w Warszawie przy ul. Kleszczowej 18. Będzie posiadał sześć kas samoobsługowych. To pierwszy tego typu sklep w naszym kraju.

- W małym, osiedlowym supermarkecie zwykle kupujemy kilkanaście, a czasem dosłownie kilka produktów. Wówczas doskonałym rozwiązaniem są kasy samoobsługowe - a to dlatego, że w miejscu 3 tradycyjnych stanowisk mamy 6 samoobsługowych. Podobny pomysł sprawdził się już w naszych sklepach w USA - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

Rozwiązanie proponowane przez Tesco ma zapewnić klientom szybkość i wygodę podczas robienia zakupów. Obsługa kasy za pomocą dotykowego ekranu jest bardzo łatwa. Wszystkim etapom liczenia i płacenia za zakupy towarzyszą komunikaty wyświetlane na ekranie oraz komunikaty głosowe. Przy stanowiskach kasowych zawsze obecny jest pracownik Tesco, by w razie potrzeby, pomagać klientom czy udzielać wskazówek. Do obowiązków asystenta należeć będzie także kontrola pełnoletniości klientów, którzy kupują alkohol lub wyroby tytoniowe.

Kasy samoobsługowe pod względem płatności działają podobnie jak kasy obsługiwane przez kasjerów. Za zakupy można zapłacić gotówką lub kartą płatniczą. Urządzenia rozpoznają kupony rabatowe i karty Clubcard. Płacąc za zakupy gotówką nie trzeba mieć odliczonej kwoty - kasa wyda resztę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane