PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Rusza remodeling sklepów Żabka

Autor: portalspozywczy.pl 27 września 2011 18:10

Rozpoczynamy remodeling sklepów Żabka, który polega na zmianie w doborze asortymentu, czy layoutu całego sklepu. Ma on przynieść wzrost przychodów z metra kw. oraz wzrost marży generowanej na jeden metr kw. - powiedział prezes Żabka Polska Jacek Roszyk.

 Żabka chce remontować około 30 sklepów miesięcznie. - Placówki do remodelingu wybieramy według klucza: w pierwszej kolejności te o najlepszej lokalizacji i najwyższych obrotach. Po remodelingu sklep przynosi nam wzrost obrotów o 15 proc. - mówi prezes spółki.

Dzięki remodelingowi Żabka chce uzyskać około 15 proc. miejsca na półce, aby znaleźć miejsce na nowe kategorie produktów. Stawia na produkty convenience food, czyli mrożonki, żywność chłodzoną, czy dania gotowe.

Prezes przyznaje, że do spółki zgłaszają się sklepy, które chciałyby dołączyć do sieci.
- Proponujemy im wtedy współpracę na zasadzie "Sklep za czynsz". Jest to nasz nowy projekt, który realizujemy od kilku miesięcy. Wynajmujemy sklep od dotychczasowych właścicieli. Czynsz stanowi równowartość jego dotychczasowego zarobku. Jest to pewna alternatywa dla franczyzy - mówi Jacek Roszyk.

Ponadto, spółka zamierza otwierać około 250 nowych sklepów Żabka rocznie. - W tej strategii liczy się dla nas głównie lokalizacja. Widzimy, że nie ma korelacji między powierzchnią a obrotem. Czasem mniejsze sklepy, o powierzchni np. 60 metrów kw., generują większe obroty niż sklepy 100-metrowe - tłumaczy prezes.
Spółka zamierza także rozwijać koncept Freshmarket. - Traktujemy ten projekt priorytetowo. Ten sklep generuje dla nas lepsze parametry finansowe niż Żabka. Tutaj kluczowa jest także lokalizacja - mówi prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ajent 2011-10-10 09:56:41

  Panie Roszyk by zarządzać sklepami takimi jak Stokrotki potrzebna jest wiedza takowej Pan i Pana koledzy z centrali nie posiadacie. Zostaniecie przy kurczącej się sieci sklepów żabka. Byliście już na giełdzie co zapowiadacie raz na 4 lata. Zdaje się że obecny właściciel sieci Mid Europa nie nabierze się na Wasze bajanie o planach wypływających z centrali żabki. Wielu ajentów uważa że już czas na zmiany w zarządzie ponieważ sposób prowadzenia sklepów przez obecny nie przynosi żadnych postępów. Na forum ajentów 70% deklaruje chęć przystąpienia do pozwu zbiorowego przeciwko sieci Żabka. Sieć liczy ok 2000 sklepów a 1500 ajentów jest za pozwem. Czy to nie jest powód do zmian?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane