Rusza rozbudowa CH Rywal w Białej Podlaskiej

Autor: dlahandlu.pl 7 stycznia 2013 11:22

BPF Inwestor rozbuduje istniejące CH Rywal w Białej Podlaskiej. W połowie grudnia rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnej siedziby Kredyt Banku - obiektu stojącego w miejscu, w którym ma rozpocząć się budowa kolejnej części CH Rywal. Rozbiórka potrwa ok. miesiąca. Inwestor, w drodze konkursu wyłoni generalnego wykonawcę, który na działce o powierzchni 3.3 tyś.m.kw, ulokowanej na rogu ulicy Prostej oraz Brzeskiej zrealizuje projekt rozbudowy obiektu.

Nowa, rozbudowana część będzie stanowiła oddzielny budynek scalony łącznikiem z już istniejącym. Powierzchnia obiektu po rozbudowie wyniesie ponad 25 tyś.m.kw. Nowy obiekt, podobnie jak ten już istniejący będzie posiadał trzy kondygnacje. Na poziomie zero przewidziany jest dodatkowy parking na ok 168 miejsc (łącznie obiekt będzie posiadał 268 miejsc parkingowych). Poziom pierwszy oraz drugi wypełnią lokale handlowo-usługowe oraz sale kinowe.
W obiekcie znajdą się sklepy grupy LPP - SinSay i Mohito oraz koncernu H&M. Mieszkańcy będą mogli również dokonać zakupów w takich sklepach, jak Martes Sport czy CCC. 

Przewiduje się, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się już wiosną. Oficjalne otwarcie obiekt powinno nuastąpić wiosną 2014 roku.

W drodze przetargu firma w grudniu zakupiła od Urzędu Miasta kolejną działkę sąsiadującą z obecnym budynkiem Rywal. Inwestor nie zdradza jeszcze, jakie kolejne inwestycje przewiduje na niej zrealizować.

BPF Inwestor jest właścicielem czterech obiektów handlowych. Firma skupia się głównie na lokowaniu swoich inwestycji w miastach średniej wielkości, do 60 tyś. mieszkańców, budując obiekty o powierzchni 13-26 tyś. m.kw. w zależności od potrzeb rynku lokalnego. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal, wybudowane w 2007 roku w Białej Podlaskiej, CH Hermes, otwarte dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w 2010 roku - oba są w trakcie rozbudowy. W 2012 roku powstały dwa kolejne projekty: Galeria Kociewska w Tczewie oraz świeżo otwarta Galeria Kamienna w Starachowicach. W tym roku Inwestor poinformował o rozpoczęciu realizacji kolejnych projektów w Cieszynie oraz Kwidzyniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,55

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane