Ruszają akcje protestacyjne przed hipermarketami Tesco

Autor: www.dlahandlu.pl 4 lutego 2013 19:03

Związkowcy z "Sierpnia 80" przeprowadzą akcję informacyjną przed hipermarketem Tesco w Sosnowcu. Ma to związek z wniesionym przez wszystkie związki zawodowe działające w tej sieci handlowej pismem do pracodawcy zawierającym 6 żądań dotyczących podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

W piśmie podpisanym przez wszystkie pięć działające w Tesco Polska związki  zawodowe: WZZ "Sierpień 80", NSZZ "Solidarność", NSZZ "Solidarność 80", OPZZ  "Konfederacja Pracy" i ZZ Pracowników Handlu znalazło się 6 żądań.
Pierwszy dotyczy podwyżek płac o 10% dla pracowników podstawowych i liderów we wszystkich grupach płacowych i o 5% dla kierowników. Kolejny postulat to zniesienie regionalizacji płac (za pracę tej samej wartości i na tym samym stanowisku w Tesco inną pensję
dostaje się np. w woj. śląskim a inną w małopolskim czy mazowieckim).  Trzecie żądanie to wzrost o 100% ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Dalej jest zmniejszenie normy skanowania produktów na kasie z  obecnych 1500 do 1200 produktów na godzinę. Punkt piąty to  zmniejszenie transakcji z udziałem Club Card z 60% do 40%. Ostatni postulat  dotyczy zwiększenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.


Związkowcy pytani o możliwość zorganizowania protestów, a nawet  strajku odpowiadają, że akcja informacyjna przed Tesco w Sosnowcu jest
pierwszą, ale nie ostatnią. Zaznaczają przy tym, że ewentualne protesty czy też strajk "wcale nie są wykluczone".


Kolejna akcja WZZ "Sierpień 80" przed Tesco odbędzie się w czwartek w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane