Ruszają dwa nowe centra handlowe

Autor: dlahandlu.pl 12 listopada 2015 13:31

„Zielone Arkady” w Bydgoszczy i „Aleja Bielany” w Bielanach Wrocławskich to dwa centra handlowe, które zostały otwarte 13 listopada. Obie inwestycje, zrealizowane przez polską spółkę-córkę koncernu budowlanego STRABAG, powiększyły rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce o ponad 85 tys. mkw. nowej przestrzeni dla handlu.

Budowa galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy dla ECE Projektmanagement trwała 19 miesięcy. Na trzech kondygnacjach obiektu, o łącznej powierzchni handlowej wielkości 50 tys. mkw. powstało 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. W przyległym do galerii  sześciokondygnacyjnym budynku parkingowym znalazły się miejsca postojowe dla 1200 pojazdów. 

Prace przy realizacji inwestycji dla Inter IKEA Centre Poland trwały 18 miesięcy. Rozbudowa Parku Handlowego Bielany pod Wrocławiem, który obecnie nosi nazwę „Aleja Bielany”, sprawiła że obecnie klienci tego obiektu mają do dyspozycji 35 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej. Zorganizowana jest ona na czterech kondygnacjach: podziemnej z miejscami parkingowymi, dwóch kondygnacjach handlowych oraz górującego nad całością nowoczesnego kompleksu kinowego na najwyższym piętrze.

Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa Alei Bielany osiągnęła wielkość 140 tys. mkw. Od ubiegłego roku STRABAG prowadzi prace budowlane przy modernizacji istniejącego dotąd budynku, w którym obecnie mieści się hipermarket i lokale handlowo-usługowe. Obie części zostały już połączone w jedną bryłę architektoniczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,14

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane