Ruszają prace budowlane przy projekcie biurowo-handlowym ArtN

Autor: propertynews.pl 15 listopada 2017 15:11

Ruszają prace budowlane przy projekcie biurowo-handlowym ArtN

Połączymy stare z nowym, high tech z platerami, szkło i metal z zabytkową cegłą, a wreszcie slow life z futurystycznymi konceptami rozrywkowymi - tak Kinga Nowakowska, dyrektor generalny ArtN i członek zarządu zapowiedziała start flagowej inwestycji Grupy Capital Park.

ArtN - projekt łączący zabytkową, pofabryczną architekturę już w 2020 roku zaoferuje butiki, koncepty rozrywkowe, gastronomiczne, ekologiczny BioBazar w nowej odsłonie, kino oraz Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

ArtN będzie obejmował 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne. W ramach projektu powstanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A (poziomy od +3 do +8) i 24 tys. mkw. powierzchni rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej (poziomy od -1 do +2). Projekt zakłada wkomponowanie 9 zabytkowych budynków i 2 historycznych oraz 44 maszyn i urządzeń. Parking zlokalizowany na trzech kondygnacjach podziemnych zaoferuje 750 miejsc parkingowych (400 miejsc dla pracowników biur i 490 dla handlu i usług, w tym 140 rotacyjnych). Nowością będzie pierwszy w Polsce w pełni automatyczny, podziemny parking na 200 rowerów.

Wraz z połową listopada br. rozpoczynają się prace budowlane, które inwestor będzie opłacał z wkładu własnego przez kolejne 10 miesięcy, po czym zostaną uruchomione środki z kredytu. W dniu wczorajszym została podpisana umowa kredytowa z bankiem Pekao S.A. na kwotę około 160 mln EUR. Obecnie Grupa Capital Park jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy, który zostanie wyłoniony do końca roku. Budowa potrwa 3 lata i zakończy się w IV kw. 2020 roku.

Projekt usługowo-handlowo-kulturalny będzie podzielony na siedem stref: Leisure & Entertainment (fitness, nowoczesny teatr, kameralne kino, centrum gier, przestrzeń dla dzieci), BioBazar (targ z ekologicznymi produktami), Food & Taste Experience (37 różnego typu konceptów gastronomicznych), Slow retail (handlowe uliczki Norblina z butikami), Health & Wellness (Beauty House), Museum i Convenience (supermarket).

ArtN będzie dodatkowo otwartą przestrzenią dostępną przez całą dobę.

Architektoniczny projekt rewitalizacji ArtN jest dziełem pracowni PRC Architekci i architekta Capital Park, Piotra Blaima. Wszystkie budynki będą zawierały detale nawiązujące do historii dawnej Fabryki Norblina i ludzi z nią związanych. Ważne daty i nazwiska będą ozdabiały fasady – na starych budynkach będą wykonane w formie trójwymiarowych napisów ze stali, nałożonych na fasadę, a na nowych budynkach zastosowana zostanie odwrotna technologia – napisy będą wycięte w płytach stalowych fasady i podświetlone od tyłu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane