PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ruszyła przebudowa ETC Swarzędz

Property News 26 lipca 2016 14:37

Ruszyła modernizacja najstarszego centrum handlowego w Wielkopolsce. Prace budowlane potrwają 13 miesięcy. Otwarcie obiektu przewidziane jest na drugą połowę 2017 roku. Budynek zyska nie tylko nowy wygląd, pojawią się w nim również nowe marki.

ETC Swarzędz powstało w latach 90-tych. Głównym celem modernizacji jest zadaszenie trzech funkcjonujących odrębnie hal i połączenie ich w jeden budynek. Pozwoli to na usprawnienie komunikacji wewnątrz budynku oraz powstanie części wspólnych. Obiekt wzbogaci się o nową, rozbudowaną część gastronomiczną. Centrum zyska nową elewację. Usprawniona zostanie również wentylacja i klimatyzacja oraz powiększony zostanie parking, na którym znajdzie się 750 miejsc postojowych oraz stojaki na rowery.

Powierzchnia centrum po przebudowie wyniesie 20 tys. mkw. Znajdzie się na niej 80 sklepów
i punktów usługowych, wśród których będą funkcjonować zarówno dotychczasowi najemcy, jak i nowi. Trwa komercjalizacja obiektu, za którą odpowiada firma BOIG.

W zmodernizowanym centrum będą funkcjonować m.in. Intermarché, Pepco, CCC, Rossmann, Drogeria Natura, Empik, Euro RTV AGD, Top Secret, YES i Organic Farma, Mine Wine, Kids OK, Prestige Obuwie, Biuro Podróży JAMAJKA, restauracja włoska Don Lucci czy kwiaciarnia FLORIST. W nowym ETC pojawią się również punkty usługowe tj. klub fitness, fryzjer, kosmetyka, pralnia oraz różnorodna oferta gastronomiczna.

ETC Swarzędz funkcjonuje przez cały okres modernizacji. Na parkingu przed centrum działa miasteczko handlowe, w którym podczas remontu operuje blisko 30 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych. W niezmienionej formule funkcjonuje supermarket Intermarche, klub fitness 2B Active, restauracja KFC oraz stacja paliw Shell. Natomiast w wyznaczonej części budynku w lokalach tymczasowych działalność prowadzą również drogeria Rossmann, jubiler YES oraz sklep Euro ETV AGD.

Projekt jest realizowany w ramach spółki joint venture utworzonej przez Grupę Capital Park (inwestor) i Akron Group (właściciel obiektu). Generalnym 2ykonawcą inwestycji jest korporacja budowlana Doraco. Za projekt architektoniczny zmodernizowanego centrum odpowiada biuro projektowe J.S.K Architekci. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych firm oraz z kredytu inwestycyjnego Erste Bank.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane