Ruszyła rozbudowa Galerii Pomorskiej

Property News 8 lipca 2013 20:16

Resolution Property rozpoczęło wstępną fazę rozbudowy Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy. Po zakończeniu prac, obiekt powiększy się o 10 000 mkw. powierzchni najmu.

Pierwsze prace obejmują utworzenie nowego parkingu dla klientów na 160 miejsc parkingowych. Parking powstanie w miejscu dotychczasowej strefy dostaw i będzie połączony z Galerią wejściem od strony sklepu KappAhl.

- Nowy parking, który powstaje w północno-wschodnim rogu Galerii, będzie położony z dala od właściwych prac związanych z rozbudową. Będzie on wygodny i łatwo dostępny dla klientów, szczególnie tych, robiących zakupy w hipermarkecie Carrefour. Dzięki takiemu fazowemu podejściu do rozbudowy, w momencie kiedy konstruowany będzie wielopoziomowy parking przewidujemy, że ogólna liczba miejsc parkingowych nie spadnie poniżej 800. - mówi Stuart Lang, dyrektor w Balmain Asset Management.

W momencie całkowitego zakończenia prac, w 2015 roku, liczba miejsc parkingowych na całym terenie Galerii Pomorskiej wzrośnie do 1410, z czego 700 będzie pod zadaszeniem. - To więcej niż Galeria Pomorska ma do zaoferowania w dniu dzisiejszym, nie wspominając już o tym, że będzie to jednocześnie największy parking przy centrum handlowym w całej Bydgoszczy - dodaje Stuart Lang.

Resolution Property na wykonawcę wstępnej fazy rozbudowy wybrał firmę Budimex. Obecnie dobiegają końca prace rozbiórkowe i przygotowawcze do wylania fundamentów pod nową strefę dostaw, parking dla klientów i wejście do Galerii. Wstępna faza prac ma zakończyć się wczesną jesienią bieżącego roku.

 

 

Po zakończeniu pierwszego etapu, ruszą prace konstrukcyjne związane z budową wielopoziomowego parkingu na 900 miejsc. Kolejnym etapem będzie budowa nowej części Galerii Pomorskiej, w której lokalizację znajdzie 40 nowych sklepów. Zakończenie rozbudowy planowane jest na wiosnę 2015 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane