Rynek centrów handlowych w Trójmieście rozwija się dynamicznie

Autor: trojmiasto.pl 13 lipca 2014 15:47

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk w przyszłym roku zostanie rozbudowane; poszerzone. Ilość sklepów w galerii zwiększy się z 50 do 65. Planowane są przebudowy Centrum Handlowego Auchan Gdańsk i Morena. W budowie są trzy duże obiekty: Forum Radunia, Centrum Metropolia i centrum w sopockim dworcu. Powierzchni handlowej wciąż przybywa - podaje portal trojmiasto.pl.

Rynek trójmiejski jest jednym z największych rynków handlowych w Polsce. Planowane i w toku są nie tylko budowy, ale także przebudowy i rozbudowy istniejących obiektów. Jednym z takich obiektów jest Centrum Handlowe Auchan Gdańsk - infomuje trojmiasto.pl.

Centrum doczekało się rozbudowy i remontu. Pierwszy etap prac został już zakończony. Drugi etap rozpocznie się na początku przyszłego roku. Immochan, inwestor i właściciel centrów handlowych Auchan, planuje otwarcie przebudowanego obiektu w drugiej połowie 2016 roku. 

W ciągu najbliższych tygodni prace rozpoczną się także w Centrum Handlowym Morena. Carrefour Polska - właściciel i zarządca obiektu - planuje zmiany w elewacji obiektu oraz parkingach, pojawi się nowy system identyfikacji wizualnej. Powiększy się powierzchnia obiektu, który zyska kilku nowych najemców. 

W Gdyni kończy się modernizacja Centrum Handlowego Batory. Wszystkie prace modernizacyjne wewnątrz obiektu zostały zakończone. Zmiany widoczne są także na zewnątrz - odnowiona została elewacja.

Trzy duże obiekty handlowe znajdują się w budowie. Ilość sklepów i punktów usługowych w Trójmieście może zwiększyć się nawet o 500 sztuk.

W samym centrum Gdańska, w ramach zabudowy Targu Siennego i Rakowego, powstaje Forum Radunia. W ramach centrum handlowego powstanie około 200 sklepów. Otwarcie planowane jest na 2016 rok.

Nowy projekt - Galeria Metropolia - powstaje również we Wrzeszczu - obok dworca kolejowego Gdańsk - Wrzeszcz. W centrum handlowym powstanie kolejnych 200 sklepów. Otwarcie tego obiektu również planowane jest na 2016 rok.

W Sopocie, w ramach trwającej budowy wielofunkcyjnego obiektu łączącego dworzec kolejowy z przestrzeniami komercyjnymi oprócz biur i  hotelu powstaną także powierzchnie handlowo - usługowe. Dedykowana im jest większa część powstającego obiektu - blisko 9,5 tys. m kw. 

ECE Projektmanagement, właściciel Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu od wielu miesięcy planuje rozbudowę swojego obiektu. Warszawski AIG Lincoln podtrzymuje budowę ogromnego centrum handlowo - rekreacyjnego na Szadółkach. Wcześniej jednak uchwalony musi zostać plan zagospodarowania dla tego terenu - podaje seriws trojmiasto.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane