PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rynek czeka na strategię rozwoju detalu Emperii

www.portalspozywczy.pl 10 lipca 2012 16:54

Informacja o rezygnacji przez Emperię ze sprzedaży aktywów detalicznych była negatywnym zaskoczeniem dla rynku. Jak ocenia Kamil Szlaga, analityk KBC Securities, istnieją ryzyka związane z rozwojem organicznym działalności detalicznej, który będzie wymagał dużych nakładów kapitałowych. I dodaje, że rynek czeka na strategię Emperii odnośnie tych aktywów.

- Informacja jest negatywnym zaskoczeniem dla rynku, w naszej ocenie, jednakże sądzimy, że cena oferowana za aktywa detaliczne okazała się zbyt niska. Wczoraj informacja odbiła się negatywnie na kursie akcji spółki - mówi Kamil Szlaga.

- Dostrzegamy ryzyka związane z rozwojem organicznym działalności detalicznej. Będzie on wymagał dużych nakładów kapitałowych (logistyka, nowe sklepy), podczas gdy konkurencja w tej branży jest ostra. Uważamy, że negatywny sentyment względem Emperii prawdopodobnie utrzyma się, dopóki zarząd nie przedstawi strategii dotyczącej aktywów detalicznych, a wyniki tego segmentu nie ulegną poprawie - dodaje.

Zarząd Emperii Holding spółki nie wybrał żadnej oferty zakupy aktywów detalicznych i zdecydował, że działalność ta będzie rozwijana organicznie. - Według prezesa Emperii Artura Kawy, ta decyzja nie powinna mieć wpływu na sprzedaż nieruchomości, która przebiega zgodnie z oczekiwaniami - mówi Kamil Szlaga. I dodaje, że w 2012 spółka zamierza uruchomić 15 nowych sklepów pod szyldem Stokrotka.

Więcej na portalspozywczy.pl 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane