PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rynek kawiarni wciąż ma duży potencjał

Autor: Rzeczpospolita 12 września 2014 09:19

Andrzej Jackiewicz, prezes CHI Polska, zapewnia, że w Polsce jest jeszcze sporo miejsca na nowe kawiarnie, bo cały czas jest ich mniej niż w Europie Zachodniej - czytamy w Rzeczpospolitej.

Andrzej Jackiewicz, prezes CHI, twierdzi, że Polacy wciąż nie mają nawyku częstego picia kawy poza domem, przygotowują ją byle jak. Dlatego potencjalnie pole do ekspansji jest ogromne. W Polsce na 1 mln mieszkańców przypada 12 kawiarni tzw. markowych, podczas gdy w Europie średnio jest ich dwa razy więcej. Rekordy bije Wielka Brytania - tam na milion mieszkańców przypada aż 85 kawiarni. Dlatego mamy potencjał do dalszego rozwoju. Realne jest, że za pięć lat nasz biznes będzie dwu-trzykrotnie większy niż teraz.

Jak informuje Rzeczpospolita obecnie ponad 50 proc. kawiarni Costa Coffee działa w centrach handlowych. Około 30 proc. przypada na ulice handlowe, a reszta to inne lokalizacje, takie jak lotniska czy biurowce. Centra handlowe przez wiele lat były głównymi miejscami, w których uruchamiano nowe sklepy i punkty usługowe. Wynikało to bezpośrednio z oczekiwań konsumentów oraz z zapotrzebowania rynku na powierzchnie handlowe o wysokim standardzie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • znawca tematu 2014-09-12 10:21:36

    juz byli tacy co mowili ze bedzie ich 2-3 razy wiecej. W biegu Cafe sie zwinelo, I Coffee sie zwinelo, ze o reszcie mniejszych nie wspomne. Z kawiarni nie ma biznesu. I nigdy nie bylo

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane