Rynek maszyn vendingowych rośnie

Autor: Zdzisław Pisiński, paliwa.pl 23 grudnia 2014 15:04

Asortyment pozapaliwowy na stacji obejmuje dziś wiele artykułów, spośród których bardzo wiele z powodzeniem można sprzedawać z automatu vendingowego, np. przekąski, kanapki, sałatki, napoje, ale też farmaceutyki, tampony, płyty CD itp. Pomysłowość w tym obszarze nie zna granic - są automaty z ofertą dla hobbystów, gadżetami, a nawet numizmatami. Zastosowanie automatu pozwala na wiele lepszą organizację pracy na stacji paliw, ograniczenie kolejek do kasy, a także oszczędności związane z kosztami personelu.

- Rynek maszyn vendingowych jest rynkiem bardzo perspektywicznym - zarówno zagranicą, jak i w Polsce. W Polsce nie jest jeszcze nasycony, co oznacza dla nas duże szanse rozwoju. Przede wszystkim wynika to ze zmieniających się nawyków Polaków. Żyjemy co raz szybciej, ale też mamy większe oczekiwania i wymagania jako konsumenci. Przy okazji tankowania na stacji chcemy też kupić kawę, nie rezygnując z dobrej jej jakości. Odpowiedzią na takie potrzeby są nasze urządzenia COSTA Express. Klient kupujący kawę w tych urządzeniach otrzyma kubek w kubek taką jakość, jaką zna i ceni z naszych kawiarni - mówi Wiktor Sawoniaka, Development Director Coffeeheaven Express.

Polski rynek vendingu cały czas się rozwija. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które ułatwiają załatwienie różnych spraw (np. biletomaty, paczkomaty, zniczomaty) oraz oferują różne produkty - przede wszystkim spożywcze. - Większość automatów dostarcza konsumentom słodkich i słonych przekąsek, batonów, kolorowych napojów itp. Produkty z segmentu fit są w zdecydowanej mniejszości. Biorąc pod uwagę aktualne trendy, modę na zdrowy styl życia oraz wyraźne zmiany w postaci wycofywania ze szkół słodkich przekąsek, maszyny vendingowe z naturalną żywnością stają się oczywistym wyborem. Przykładem tego rodzaju alternatyw dla niezdrowego jedzenia są na przykład chipsy z suszonych owoców i warzyw od Crispy Natural - mówi Renata Łuczyńska-Bogusz z Crispy Natural.

Rozwój branży vendingowej, opierać się musi nie tylko na ekspansji ilościowej, lecz także na stałym podwyższaniu jakości, zarówno samych maszyn, jak i oferowanych produktów. Klienci oczekują dogodnych form płatności w różnych walutach oraz niezawodności sprzętu. Na stacjach, gdzie zatrzymują się kierowcy pokonujący długie trasy, automat vendingowy z napojami i przekąskami ma bardzo konkretne przeznaczenie - ma działać sprawnie i oferować produkty, które dobrze wpłyną na samopoczucie i dodadzą energii. - Na tym polu naturalne przekąski spełniają swoje zadanie i w ofercie vendingowe mogą być opcją bardzo atrakcyjną dla klientów stacji - mówi Renata Łuczyńska-Bogusz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,76

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane