PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rynek mniejszych formatów jest bardzo interesujący dla inwestorów

Autor: PAP 2 lutego 2012 09:06

Rynek mniejszych formatów jest bardzo interesujący dla inwestorów

Zdaniem Dariusza Greszty, partnera kancelarii prawnej CMS Cameron McKenna, zainteresowanie, którym cieszyła się Żabka wśród funduszy private equity, świadczy o tym, że sektor detaliczny, rynek supermarketów i mniejszych formatów jest bardzo interesujący dla inwestorów. Uważa on, że będzie się on cieszył dużym powodzeniem również w 2012 roku.

 - Potencjalnie największej liczby transakcji i działań konsolidacyjnych można oczekiwać w segmencie handlu detalicznego, usług internetowych, ochrony zdrowia, telekomunikacji i energetyki - uważa Dariusz Greszta, partner kancelarii prawnej CMS Cameron McKenna.

- Ubiegły rok na rynku fuzji i przejęć był wyjątkowy i rekordowy. Wielkość transakcji była nieporównywalna z transakcjami z ostatnich lat. Ubiegły rok był przełomowy również pod względem wejścia do Polski globalnych funduszy private equity, które już wcześniej interesowały naszym rynkiem, ale nigdy wcześniej na taką skalę, jak w ubiegłym roku. Duże transakcje przyciągnęły na nasz rynek globalnych graczy - powiedział w wywiadzie dla PAP Greszta.  

Zdaniem Greszty, zainteresowanie, którym cieszyła się Żabka wśród funduszy private equity, świadczy o tym, że sektor detaliczny, rynek supermarketów i mniejszych formatów jest bardzo interesujący dla inwestorów. Uważa on, że będzie się on cieszył dużym powodzeniem również w 2012 roku.

- Segment handlu detalicznego jest bardzo rozdrobniony, wymaga konsolidacji, jest na nim wielu graczy, którzy mają stosunkowo małe sieci. Zainteresowanymi inwestorami będą fundusze private equity, gracze branżowi, tacy jak Carrefour, Auchan, czy Tesco. Jest sporo graczy, którzy mają silną pozycję w poszczególnych częściach kraju i tam będzie dochodzić do konsolidacji - uważa Greszta.

Partner z CMS Cameron McKenna spodziewa się, że w 2012 roku może dojść do kilku inwestycji funduszy w spółki notowane na warszawskiej giełdzie, ale taka forma inwestycji nigdy nie była u nas zbyt popularna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane