PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rynek nieruchomości czeka na decyzje nowego właściciela Echo Investment

Property News 18 marca 2015 15:03

Umowa przejęcia udziałów w spółce deweloperskiej Echo Investment przez Griffin Group oraz PIMCO to jedna z największych transakcji w historii branży nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Centralnej. - Cały rynek czeka na pierwsze decyzje. Kluczowy będzie tu wybór składu rady nadzorczej, a następnie nowego zarządu firmy Echo - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.

- Istotny jest tu fakt, że Echo to spółka typowo polska, powstała w Kielcach i od początku koncentrująca się na naszym rynku - mówi Tomasz Buras.

Przedstawiciel firmy Savills zaznacza, że transakcja jest wyznacznikiem nowego trendu na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. - Chodzi o wzmożoną aktywność międzynarodowych funduszy inwestycyjnych zbierających kapitał na całym świecie, m.in. w USA, na Bliskim Wschodzie czy Azji Wschodniej. Jestem pewny, że w ciągu najbliższych lat ich aktywność będzie rosła - dodaje.

Jeśli chodzi o konsekwencje przejęcia kieleckiego dewelopera dla rynku, to w tym momencie trudno przewidzieć dokładne scenariusze. - Cały rynek oczekuje na pierwsze decyzje w tej sprawie. Kluczowy będzie tu wybór składu rady nadzorczej, a następnie nowego zarządu firmy Echo. Dopiero wtedy będziemy mogli określić kierunek, w którym zmierzać będzie przyszłość firmy Echo Investment - zauważa Buras.

Nowy właściciel może podjąć kilka kluczowych z punktu widzenia firmy i rynku, decyzji. Prawdopodobna jest m.in. sprzedaż wybranych aktywów nieruchomościowych. - Mowa tu szczególnie o dobrym portfelu nieruchomości handlowych, który jest nie tylko przygotowany do sprzedaży, ale również posiada pewne grono zdecydowanych, potencjalnych nabywców. Proces był do tej pory wstrzymany właśnie z powodu potencjalnej transakcji sprzedaży udziałów Echo. Dziś, w przypadku chęci realizacji zysków przez Echo, może zostać wznowiony - komentuje Tomasz Buras.

Więcej na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane