Rynek sosów to branża z potencjałem

www.portalspozywczy.pl 17 stycznia 2017 15:20

- Wartość rynku sosów w Polsce od kilku lat rośnie. Polacy są coraz bardziej otwarci na nowe smaki i eksperymenty w kuchni. Coraz więcej podróżują, poznają zagraniczne kuchnie i w rezultacie poszukują coraz szerszej a nawet nietradycyjnej gamy sosów. Najbardziej popularnymi sosami mokrymi w Polsce są ketchup i majonez. Naszym zdaniem, rozwój segmentu w Polsce będzie kontynuowany w kolejnych latach, zwłaszcza, że zjawisku sprzyja moda na przygotowywanie posiłków w domach - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Sandra Malinowska, rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej.

- Ponadto projakościowe i pro-naturalne trendy konsumenckie przekładają się na zwiększone zainteresowanie kategorią sosów. Rynek jest nadal na tyle atrakcyjny, że coraz więcej nowych graczy wchodzi w ten segment. Ponieważ sosy mokre są lubianym i chętnie kupowanym przez konsumentów dodatkiem, liderzy w tej kategorii wciąż inwestują oraz poszerzają swoją ofertę produktową - informuje biuro prasowe KSC.

Zdaniem rzeczniczki prasowej Krajowej Spółki Cukrowej wymagania polskich konsumentów są bardzo wysokie i będą cały czas wzrastać. Jej zdaniem polscy konsumenci zwracają uwagę nie tylko na jakość oferowanych produktów w przystępnej cenie, ale interesują ich również walory estetyczne i praktyczne opakowania. Szukają nowych form podania sosów mokrych np. butelka top down czy silikonowy zaworek.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane