Rynek spekuluje, że Eurocash chce kupić Emperię

Autor: Parkiet 13 września 2010 08:43

Rynek spekuluje, że Eurocash chce kupić Emperię

Jak informuje Parkiet, Eurocash, lider na rynku FMCG, chce przejąć trzecią co do wielkości firmę z branży - Emperię Holding. Kontrolowałby wówczas aż 18 proc. rynku. Najbliższy konkurent, Makro miałby zaledwie 6 proc. rynku - podaje Parkiet.

Aby było to możliwe Eurocash chce przeprowadzić dużą emisję akcji, której prospekt emisyjny już miał trawić do Komisji Nadzoru Finansowego.

Według Parkietu Eurocash po przejęciu Emperii osiągnął by przychody wysokości 13 mld zł. Gazeta zastrzega, że akcjonariusze Emperii mogą jeszcze nie wiedzieć o planowanej fuzji.

Obecna wycena Emperii na GPW to blisko 1,25 mld zł, a Eurocashu to ponad 3 mld zł. Obie firmy poza działalnością na rynku hurtowym, posiadają także sklepy detaliczne. Emperia jest właścicielem 4,1 tys. supermarketów m.in. sieci Groszek, Euro Sklep, Milea oraz Stokrotka. Eurocash natomiast ma 505 sklepów pod marką Delikatesy Centrum oraz 3,7 tys. z logo abc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • xyz 2010-09-17 20:36:59

  W końcu z tymi bezmózgimi z empire ktoś może zrobi porządek.

  Handlowcy w empirii są jak ich cały system po…..ni.

  Jak to naprawdę jeszcze funkcjonuje diabeł jeden wie, moim zdaniem wszystko sztucznie naciągane i podkręcane pod publikę i pod podbicie kursu akcji.

  Decyzyjność i kompetencje „książkowych” handlowców po studiach zaocznych jest równa „0”. Wprowadzili system dystrybucji, który i w końcu zgubił I BARDZO DOBRZE !!! W większość empirią rządzą ludzie po studiach zaocznych a tak, że, z wiedzą marketingową książkową. Zero kontaktu osobistego z klientami w terenie. System działa tak:

  Buda 2m2 na 2m2 wyporność w zatowarowaniu X sprzedaż Y dostawa dopiero jak będzie wartość W, płatność ch...wa, tzw. KOSZYK. Cud, że tak długo jeszcze się trzymają na tym rynku.

  Nigdy ci synowie wiatru i kurzu nie wprowadzą takiego systemu by mógł przewidzieć reakcję rynku na zakup towarów i sprzedaż. W końcu wymyślony system przez nich ich udupił. Bardzo dobrze to nauczka dla pozostałych ekonomistów wyuczonych na bazie wizji futurystycznej, fantastycznej przyszłości i wizji na zasadzie amway.

  Z takimi systemami i pomysłami na „smolbiznes” wszyscy pójdą w piz..u.

  To nie hurtownie towarów szybko zbywalnych. To zasada, kto szybciej wyciągnie kasę z rynku ten lepszy a jeszcze jak rzuci ochłapa dla sklepikarza na otarcie łez lub na pocieszenie to uważają, że ma być dozgonnie wdzięczny, ma być zadowolony, że z dupkami handluje.

  Wielka planeta zdych jak nie zdechnie teraz to zgon nastąpi za czas jakiś, ale satelity małe krążące w okuł planety się umocnią i będą mogły więcej niż zasrana planeta, która strzeliła sobie bramkę. Moim zdaniem ktoś koto to kupi powinien powywalać wszystkich tumanów i zatrudnić kogoś naprawdę mądrego. Z resztą I tak to jedno wielkie bagno, ktoś, kto to kupi to się nieźle wpierd…li. Chyba, że na koncie ma forsę do wyprania lub na koniec roku do zapłacenie wielki podatek.

  Śmierć i tak czeka empirię. Pozwalniać tych debili handlowców po teorii i sprzedać hale nierentowne na warsztaty samochodowe lub ch… wie na co. To i tak przejmie bank najwyżej będą biedronki.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,91

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane