PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rynek zakupów grupowych będzie rósł o kilkadziesiąt proc. rocznie

Autor: dlahandlu.pl 10 kwietnia 2012 11:53

Dalszy intensywny rozwój zakupów grupowych oraz wejście w nowe obszary e- i m-commerce dzięki inwestycjom w nowe technologie - to najważniejsze wnioski pierwszej europejskiej konferencji dedykowanej wyłącznie branży zakupów grupowych DD Summit Europe.

- Najważniejszym wnioskiem, jaki nasuwa się są dobre perspektywy rozwoju na najbliższe lata, ale tylko dla tych firm, które osiągnęły znaczącą skalę rozwoju, potrafią wykorzystać zgromadzoną wcześniej wiedzę i wyprzedzać panujące na rynku trendy - mówi Tomasz Dalach - współzałożyciel i członek zarządu Gruper.pl.

W najbliższych latach europejski rynek zakupów grupowych, może liczyć na dalsze wzrosty. Najsilniejsi gracze przewidują, że wartość ich biznesu urośnie w 2012 roku o kilkadziesiąt procent. Największy potencjał dalszego rozwoju ma jednak rynek w Europie Środkowo-Wschodniej i Wschodniej. Ta część Europy ma jeszcze sporo do nadrobienia w obszarze e-commerce. 

Największą przewagę konkurencyjną zdobędą zatem te firmy, które będą potrafiły wyprzedzać oczekiwania nabywców. Większość z nich już rozważa modyfikację oferty w kierunku deali bardziej otwartych, np. nieograniczonych czasowo, czy minimalną liczbą transakcji. Priorytetem staje się też przebudowa portali tak, by poruszanie się wśród rosnącej liczby ofert było łatwe i intuicyjne. Ogromnym wyzwaniem jest również wdrażanie rozwiązań i aplikacji mobilnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane