PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Rząd chce znowelizować ustawę ważną dla sklepów internetowych

Autor: PAP 4 czerwca 2013 09:17

Rząd powróci do projektu noweli ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, mającego ułatwić funkcjonowanie firm w internecie. O jego powtórne rozpatrzenie wystąpił do Rady Ministrów resort administracji i cyfryzacji. W marcu rząd odroczył decyzję w tej sprawie. Resort cyfryzacji zaproponował m.in. uchylenie zakazu wymagania opłaty przez np. właściciela sklepu internetowego przed wysłaniem towaru.

Według ministerstwa celem nowelizacji ma być usunięcie stanu niepewności prawnej, uciążliwej dla przedsiębiorców działających w internecie. "Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nie zrezygnowało z projektu o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Został on uzupełniony o dodatkowe informacje dotyczące proponowanych przez MAC rozwiązań" - poinformował PAP rzecznik prasowy resortu Artur Koziołek.

Centrum Informacyjne Rządu nie precyzuje, kiedy projekt będzie przedmiotem obrad Rady Ministrów. 

Resort cyfryzacji zaproponował uchylenie zakazu wymagania opłaty przez np. właściciela sklepu internetowego przed wysłaniem towaru. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami wymaganie od klienta zapłaty za towar lub usługę przed otrzymaniem świadczenia jest zakazane. Zakaz ten zdaniem projektodawców jest jednak niezgodny z powszechnie akceptowaną praktyką handlu elektronicznego, bo w większości klienci najpierw płacą za usługę lub towar, a dopiero potem zostaje on im dostarczony.
W projekcie nowelizacji znalazł się mechanizm szybkiego usuwania bezprawnych treści z internetu, czyli tzw. procedura notice and takedown. Polega ona na tym, że każdy, kto znajdzie informacje naruszające prawa autorskie lub dobra osobiste, będzie mógł wysłać do usługodawcy wiadomość za pomocą formularza udostępnionego na jego stronie internetowej. Na usunięcie bezprawnych danych usługodawca będzie mieć trzy dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,59

 • Śr

  3,96

 • Min

  3,32

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane