Rzecznik Eurocash zaskarżył uchwałę NWZA Emperii o skupie akcji własnych

Autor: dlahandlu.pl 3 listopada 2010 09:32

Rzecznik Eurocash zaskarżył uchwałę NWZA Emperii o skupie akcji własnych

Emperia poinformowała, że powzięła informację o wniesieniu powództwa o unieważnienie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy, dotyczącej przeprowadzenia skupu akcji własnych na kwotę 500 mln zł.

Powództwo do sądu o uniwewżnienie uchwały wniósł Jan Domański, rzecznik Eurocash. Sąd w postanowieniu o zatwierdzeniu zmian w statucie uwzględnił inne uchwały NWZA, ale nie tę o skupie akcji własnych w celu ich umorzenia.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Emperii upoważniło zarząd do skupu akcji własnych w okresie dwóch lat za maksymalną kwotę 500 mln zł. Akcjonariusze spółki wprowadzili także zmiany do statutu, które upoważniają zarząd do podwyższania kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, ale wyłącznie w celu nabywania akcji lub udziałów innych spółek lub w celu pozyskania środków na ten cel.

Przeczytaj także:

Decyzja o skupie akcji własnych była odpowiedzią na propozycję głównego konkurenta Emperia Holding - spółki Eurocash, która we wrześniu ogłosiła propozycję połączenia z Emperią Holding i zaproponowała ustalenie parytetu wymiany akcji na 3,76 akcje połączeniowe wyemitowane przez Eurocash w zamian z jedną akcję Emperia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,41

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11002

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane