Rzecznik Praw Obywatelskich pomaga pracownikom Almy Market

Autor: www.dlahandlu.pl 29 grudnia 2016 09:41

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływają skargi od pracowników sieci Alma Market, którzy skarżą się na niewypłacanie wynagrodzeń przysługujących im od października br. Skargi kierowane są także przez zwolnionych z tej sieci pracowników, którym nie wypłacono świadczeń z tytułu zwolnień grupowych przeprowadzonych w związku z redukcją zatrudnienia.

Rzecznik wystąpił do właściwego departamentu Głównego Inspektora Pracy z wnioskiem o podjęcie stosownych działań przez inspekcję pracy. Ponadto RPO skierował pismo do Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego w Krakowie z wnioskiem o przedstawienie informacji, dotyczącej prowadzonego postępowania wobec Alma Market S.A. w Krakowie.

Przypomnijmy, 7 listopada Alma Market zawiadomiła właściwy urząd pracy o zwolnieniach kolejnych 383 pracowników. Dwa miesiące wcześniej Alma Market informowała o planowanych zwolnieniach grupowych obejmujących 1321 pracowników. Zgodnie z ówczesnymi zapowiedziami miały one objąć ponad 1/3 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zbyszko 2016-12-29 20:13:28

    Bzdura!!! Nas Rzecznik zawsze miał po prostu gdzieś, pomimo że od 3 lat nie dostajemy wypłat!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane