Sąd cofnął decyzję środowiskową dla Galerii Wilanów

Property News 5 kwietnia 2017 09:38

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił zarówno wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie oraz decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie i Prezydenta m. st. Warszawy ustalające środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia budowy CH Wilanów.

Jak podaje spółka, przyczyną uchylenia była niekompletność raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w zakresie oddziaływania na etapie likwidacji przedsięwzięcia.

Cofnięcie decyzji oznacza, że niezbędne będzie wydanie nowej decyzji środowiskowej. Dopiero wtedy GTC będzie mogło ubiegać się o uzyskanie pozwolenia na budowę galerii.

Przypomnijmy, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy odmówiła wydania pozwolenia na budowę centrum handlowego Wilanów. GTC złożyło wniosek 19 sierpnia 2014 roku. Jak podaje spółka, odmowa uargumentowała była rozbieżnością w interpretacji prawa między spółką a Prezydentem Warszawy w zakresie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Problemy wokół realizacji Galerii Wilanów trwają już od dłuższego czasu. Galeria Wilanów zaprojektowana została przez studia architektoniczne APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur Architects. Całkowita powierzchnia najmu ma wynieść 61 tys. mkw. w tym 250 sklepów i punktów usługowych.

Lokalne organizacje sprzeciwiają się budowie tak dużego obiektu. Zdaniem ich przedstawicieli inwestycja powinna zostać rozbita na kilka niezależnych budynków. Z kolei z takim rozwiązaniem nie zgadza się GTC. Według władz spółki inwestycja byłaby wtedy nieopłacalna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane