Sąd Najwyższy oddalił skargę FoodCare ws. marki Tiger

Autor: www.dlahandlu.pl 19 grudnia 2013 09:51

Jak podała fundacja Dariusza Michalczewskiego, Sąd Najwyższy w Warszawie oddalił skargę kasacyjną firmy Foodcare od wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie, w której FoodCare domagał się od Fundacji "Równe Szanse" zapłaty ok. 0,5 miliona zł z tytułu rzekomo nadpłaconego wynagrodzenia za używanie oznaczenia Tiger. Sąd Najwyższy uznał, że firma Foodcare zobowiązana była do zapłaty wynagrodzenia za używanie oznaczenia Tiger, bez względu na to czy było ono wykorzystywane łącznie z wizerunkiem Dariusza Michalczewskiego, czy bez. Wyrok jest prawomocny i nie przysługuje firmie FoodCare już żadne odwołanie.

13 grudnia br. przed Sądem Najwyższym w Warszawie odbyła się rozprawa ze skargi kasacyjnej spółki FoodCare przeciwko Fundacji "Równe Szanse". Jak podkreśliła fundacja Michalczewskiego, pierwszy raz w historii sporów o markę Tiger sprawą zajął się Sąd Najwyższy. I dodała, że przyznał on rację Fundacji Darka Michalczewskiego wydając wyrok oddalający skargę i tym samym roszczenia firmy FoodCare.

- Spółka z Zabierzowa domagała się od Fundacji zwrotu ok. 0,5 mln zł, z tytułu rzekomo nadpłaconego wynagrodzenia za używanie oznaczenia Tiger na opakowaniach produkowanych i sprzedawanych napojów energetycznych. Prowizja, której zwrotu domagał się FoodCare dotyczyła okresu współpracy stron. Sąd Najwyższy potwierdził tym samym, iż Dariuszowi Michalczewskiemu i jego Fundacji od Firmy FoodCare przysługiwało wynagrodzenie za każde sprzedane opakowanie napoju energetycznego Tiger w całym okresie współpracy, która rozpoczęła się w 2005 r. i zakończyła w 2010 r. - tłumaczą przedstawiciele fundacji.

We wcześniejszych orzeczeniach Sąd Okręgowy Wydział Gospodarczy w Krakowie wyrokiem z 17 kwietnia 2010 r. oddalił powództwo firmy FoodCare. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego, który w dn. 12 listopada 2012 r. podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego.

- Ta sprawa przeszła wszystkie możliwe instancje, była rozpatrywana przez trzy sądy i każdy
z sądów niezależnie przyznał mi rację. Wyrok Sądu Najwyższego w Warszawie jest ostateczny i nie ma od niego odwołania. Cieszę się, iż najważniejszy Sąd w Polsce zajął ostateczne stanowisko w mojej sprawie, mam nadzieję, że będzie to stanowisko bardzo pomocne także dla innych sądów i urzędów w Polsce. Nic nie jestem winny firmie FoodCare, wprost przeciwnie to FoodCare decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie ma zapłacić Fundacji
ok. 10 milionów zł, a w Sądzie Okręgowym w Krakowie jest już kolejny mój pozew przeciwko FoodCare na kwotę prawie 22 milionów zł. Na tym nie koniec - mówi Dariusz Tiger Michalczewski.

 • kolega Maikela 2014-09-17 21:52:13

  Darek, chyba Cie poje..ło

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,80

 • Min

  2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane