Sąd nie dał szansy marce Atlantic

Autor: wyborcza.biz 26 sierpnia 2015 11:56

Atlantic, znany polski producent bielizny, przestaje istnieć - sąd nie wyraził zgody na upadłość układową. Od teraz majątkiem spółki będzie zarządzał syndyk. Wojciech Morawski, założyciel i prezes Atlantica, zamierza się odwoływać od tej decyzji - pisze wyborcza.biz.

Wojciech Morawski o upadłość układową walczył od początku czerwca. Gdyby ją otrzymał, mógłby zacząć dogadywać się z wierzycielami i krok po kroku odbudowywać firmę. Sąd nie dał mu szansy. Zadecydował o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej. Sąd argumentował, że plan wyjścia z zadłużenia, który Morawski przestawił podczas rozprawy, jest niemożliwy do realizacji.

Zgodnie z prawem upadłość układową ogłasza się, jeśli w jej przypadku wierzyciele będą zaspokojeni w większym stopniu niż w wypadku ogłoszenia likwidacji. Sąd nie dopatrzył się jednak przesłanek wystarczających do zadecydowaniu o układzie, doliczył się za to 282 wierzycieli, a zadłużenie oszacował na 60 mln zł. Najstarszy dług spółki sięga 2006 roku.

Sędzia  Elżbieta Konarska uznała, że skoro wierzytelności przewyższają majątek spółki, to przesłanka wystarczająca do ogłoszenia upadłości likwidacyjnej. W obecnej sytuacji nie ma możliwości generowania przez spółkę dodatniego wyniku finansowego.

Więcej na wyborcza.biz

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane