PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sąd: Reklamy Farmio mogą wprowadzać konsumentów w błąd

Autor: dlahandlu.pl/pr 9 lutego 2016 18:10

Sąd Okręgowy w Warszawie udzielił tymczasowej ochrony roszczeniom Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej przeciwko Farmio. Zdaniem sądu Farmio może wprowadzać konsumentów w błąd sugerując, że produkty tej marki mają unikalny charakter, ponieważ nie zawierają antybiotyków.

Jak podkreśla Łukasz Dominiak, dyrektor generalny KRD-IG, działania Farmio polegające na rozpowszechnianiu reklam akcentujących brak antybiotyków w jej produktach, stanowią klasyczny przykład reklamy wprowadzającej odbiorców w błąd. Brak zawartości antybiotyków to cecha wspólna każdego drobiu wyprodukowanego zgodnie z prawem w Polsce. 

- Komunikacja prowadzona przez firmę szkodzi branży i konsumentom budując stereotypy dotyczące negatywnego wizerunku drobiu. Co więcej, reklamy Farmio wprowadzają odbiorców w błąd, sugerując szkodliwość dla zdrowia pozostałych produktów drobiowych dostępnych na rynku - mówi Dominiak.

 KRD-IG przypomina, że w lutym 2015 roku Sąd Apelacyjny w Poznaniu uznał, że firma nie ma prawa reklamować swoich jaj jako „wolnych od GMO”, ponieważ każde dostępne na rynku jaja posiadają taką cechę. 

- Decyzja sądu to dla nas kolejny sygnał, że nasze obawy dotyczące komunikacji prowadzonej przez Farmio są słuszne. Wcześniej otrzymaliśmy też zapewnianie od UOKIK, że widzi podstawy, aby zająć się sprawą. Liczymy na to, że nieuczciwe praktyki stosowane przez Farmio od lat pod szyldami różnych firm w końcu zostaną odpowiednio napiętnowane przez właściwe organa państwowe - przyznaje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Łukasz Dominiak, dyrektor generalny KRD-IG. 

W listopadzie KRD-IG złożyła do UOKiK zawiadomienie o podejrzeniu stosowania przez Farmio S.A. praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. W ocenie Krajowej Rady Drobiarstwa Farmio miało wprowadzać konsumentów w błąd sugerując, że ich produkty mają unikalny charakter, gdyż nie zawierają antybiotyków.

Farmio nie zgadza się z zarzutami wysuwanymi przez KRD-IG, przede wszystkim zaś z tezą, że każde mięso drobiowe wyprodukowane w Polsce jest wolne od antybiotyków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Krzysztof 2016-02-10 15:10:19

    A co teraz nie wprowadza w błąd? Reklamy, umowy, regulaminy. Wszędzie tylko próbują nam coś wcisnąć, oszukać nas. Klauzule niedozwolone to już niemal standard... gdzie my żyjemy i kiedy się to stało? Bardzo dobrze, że UOKiK porządnie bierze się za kontrole, bo troszeczkę za bardzo się wszyscy zapędzili w tych oszustwach, kombinowaniu itd. Roczny raport klauzulowy niby pokazuje, że jest coraz lepiej, ale i tak jescze nie tak, jak być powinno. Sprawdźcie sami -> klauzuleniedozwolone.pl/roczny-raport-klauzulowy-podsumowanie-roku-2015/

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane