Sąd umorzył postępowanie sanacyjne Praktikera

Autor: dlahandlu.pl 4 maja 2017 09:08

Sąd umorzył postępowanie sanacyjne Praktikera Fot. mat.pras. Praktiker

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych postanowieniem z dnia 14 kwietnia 2017 roku umorzył postępowanie sanacyjne prowadzone pod sygnaturą akt X GRs 14/16 wobec Praktiker Polska.

Wierzyciele mają prawo do zażalenia, które można wnieść do Sądu Okręgowego w Warszawie
za pośrednictwem Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydziału Gospodarczego dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, w terminie dwóch tygodni od dnia publikacji obwieszczenia.

Jednocześnie sąd pouczył o prawie do złożenia uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości, które przysługuje osobie uprawnionej do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika zgodnie z przepisami Prawa upadłościowego, który można wnieść w terminie dwóch tygodni od dnia publikacji obwieszczenia.

Jak wynika z informacji dostępnych w sądzie obecnie zarejestrowane są 3 wnioski o ogłoszenie upadłości firmy Praktiker złożone przez dostawców firmy.

Ostatnio w spółce zmienił się prezes. Nowym prezesem został Petro MARKOVS'KYI. Ze stanowiska tego został natomiast wykreślony Sławomir Parczewski.

Jak wynika z informacji przekazywanych przez pracowników, Praktiker dotychczas nie wypłacił zatrudnionym pensji za kwiecień 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pracownik 2017-06-10 14:08:01

  Teraz to szanowny zarzadca juz przegial. Ludzie ktorzy zwolnili sie z art 55.1.1 z powodu niewyplacania pensji przez pracodawce dostaja teraz pisma o odszkodowanie dla pracodawcy. Kpina totalna z ludzi nie placa im pensji a teraz chca jeszcze od nich pieniadze. Chyba sie niespodziewali ze pracownicy im sie postawia i caly plan wydojenia firmy do zera i zostawienia ludzi na pastwe losu moze im sie pokrzyzowac. Trzeba miec tupet zeby do ludzi takie pisama wysylac , ze prawo na to pozwala skandallll

 • pracownik 2017-05-24 17:32:34

  Sytuacja nadal jest beznadziejna cwaniacy z zarzadu zaskarzyli wyrok na umorzenie postepowania sanacyjnego. Nic im to nie da ale zanim zapadnie nowy wyrok w tej sprawie czasu troche minie a co poniektorzy beda mieli czas zeby jescze bardziej zrobic w jajo ludzi. Ze prawo pozwala na takie przewaly chodzic do pracy za darmo musisz ale ze ci za to nie zaplaca nikt ich pozamykac nie moze banda zlodzieji i tyle

 • 356 Poznań 2017-05-07 11:11:31

  Sytuacja pracowników firmy Praktiker jest naprawdę nieciekawa,pensja za kwiecień nie wpłynęła bo jak to nam powiedzieli muszą mieć zabezpieczone pieniądze dla syndyka.Pan Dyrektor oczywiście otrzymał pensję i doskonale wiedział o tym,że my nie otrzymamy wypłat.

  Musi przecież posprzątać sklep do połowy maja.

  A nam mydli oczy ,trzeba przecież spakować resztę towaru i dlatego jeszcze jesteśmy potrzebni potem opuszczą najmowany lokal i znikną a co dalej z pracownikami?

  Nadal nimi jesteśmy bo nikt z nami nie rozwiązał umów o pracę!

ZOBACZ WSZYSTKIE (19)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane