Sąd wydał wyrok ws. sprzedaży karpi w sklepie E.Leclerc

Autor: gazeta.pl 19 kwietnia 2015 10:32

W bezprecedensowej w Polsce sprawie, warszawski sąd uznał, iż pakowanie sprzedawanych karpi do foliowych toreb bez wody w sklepie E.Leclerc na warszawskim Ursynowie nie było znęcaniem się nad zwierzętami. O sprawie donosi serwis warszawa.gazeta.pl.

Prywatnym oskarżycielem w sprawie była Fundacja Noga w Łapę, zajmująca się walką o prawa zwierząt. Przed Bożym Narodzeniem w 2010 r. pracownicy fundacji przyjrzeli się stoiskom rybnym w największych hipermarketach, a ich uwagę przykuł E.Leclerc z Ursynowa. Zdaniem przedstawicieli fundacji, karpie trzymano tam w warunkach skazujących na cierpienie, m.in. w skrzyniach bez wody. Również podczas sprzedaży pakowano je do toreb foliowych bez wody. Co więcej, niektóre ryby na prośbę klientów zabijano na miejscu. Według fundacji, niektórzy pracownicy sklepu nie przeszli wcześniej szkolenia w zakresie uboju ryb - informuje serwis warszawa.gazeta.pl.

Stołeczny sąd nie znalazł dowodów na popełnienie przestępstwa znęcenia się nad zwierzętami, opisanego w ustawie o ochronie zwierząt. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a Fundacja Noga w Łapę zapowiada apelację.

Czytaj więcej na warszawa.gazeta.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane