PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sąd zabezpieczył roszczenia Eurocash

Autor: PAP 5 września 2011 09:17

Sąd zabezpieczył roszczenia Eurocash

Sąd Okręgowy w Lublinie postanowił o zabezpieczeniu roszczenia Eurocash, w sprawie realizacji umowy z Emperia Holding, dotyczącej przejęcia grupy Tradis. Postanowienie sądu oznacza m.in., że udziały w spółkach: Tradis, Detal Koncept, Lewiatan Zachód, Lewiatan Północ, Drogerie Koliber, Euro Sklep oraz Partnerski Serwis Detaliczny nie mogą być sprzedawane, czy obciążane do zakończenia postępowania arbitrażowego w tej sprawie - podaje PAP.

Eurocash miał kupić od Emperii udziały i akcje spółek zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów spożywczych oraz prowadzące detaliczną sieć franczyzową.

- Sąd wydał postanowienie dotyczące zabezpieczenia, po analizie przedstawionych przez nas argumentów. Dotyczyły naszego prawa do przejęcia Grupy Tradis, na zasadach określonych w umowie inwestycyjnej. Tym samym sąd uznał nasze roszczenie za uprawdopodobnione. Tak jak mówiliśmy do tej pory - dla nas najważniejsze jest sfinalizowanie transakcji i jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Jeśli będzie trzeba użyjemy odpowiednich środków prawnych, aby Emperia dotrzymała swoich zobowiązań, zadeklarowanych w podpisanej ponad pół roku temu umowie - mówi Jacek Owczarek, członek Zarządu Eurocash.

Emperia w sierpniu poinformowała, że zważywszy, iż do 15 lipca 2011 roku, ani w dodatkowym terminie wyznaczonym przez Emperię, Eurocash nie dokonał płatności ceny za udziały, spółka zależna Emperii - P1 Sp. z o.o. - złożyła 9 sierpnia 2011 roku oświadczenie o odstąpieniu od umowy inwestycyjnej, wzywając jednocześnie Eurocash do zapłaty zryczałtowanego odszkodowania w wysokości 200 mln zł.
Eurocash informował, że w jego ocenie Emperia nie mogła odstąpić od umowy i zapowiedział, że podejmie wszelkie działania prawne, jeśli będzie taka potrzeba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane