Sąd: Zarzuty Krogera wobec Lidla bezpodstawne

Autor: dlahandlu.pl za businessinsider.com 18 lipca 2017 13:13

Lidl odpiera zarzuty sieci Kroger i zaprzecza, jakoby uczynił coś niewłaściwego. Kroger oskarżył niemiecką sieć o naruszenie znaku towarowego w niedawnym postępowaniu sądowym. - Kroger zaprezentował uderzający brak dowodów na poparcie swoich roszczeń - oświadczył Lidl w dokumentach sądowych złożonych w Sądzie Rejonowym w Wirginii.

Lidl twierdzi, że zarzuty Krogera o naruszeniu praw autorskich są próbą osłabienia reputacji niemieckiej sieci przez nadanie jej metki "naśladowcy".

- Kroger używa tego procesu, aby spróbować przerwać wprowadzenie na rynek nowego, wschodzącego konkurenta, oferującego klientom produkty o wysokiej jakości po zdecydowanie niższych cenach, rozpraszając pozytywne recenzje i przedstawiając Lidla jako kopię. W rzeczywistości Lidl jest formatem zdecydowanie odmiennym i dającym klientom lepsze odczucia podczas zakupów, a teraz Kroger podnosi koszty funkcjonowania Lidla, bo musimy bronić się przed fałszywymi twierdzeniami - stwierdza Lidl.

W pozwie Kroger twierdził, że nazwa marki Lidla "Preferred Selection" jest podobna do nazwy marki Krogera "Private Selection". Zdaniem firmy duże podobieństwo obu nazw powoduje dezorientację klientów i pozwala Lidlowi na nieuczciwą konkurencję, ponieważ ludzie mogą przypuszczać, że oba brandy są ze sobą powiązane.

W nowym postępowaniu sądowym Lidl podkreśla, że ​​w dniu jego debiutu w USA Kroger ogłosił, że jego marże spadły o połowę i musiał obniżyć prognozę dochodów za ten rok.

- W tym kontekście i w reakcji na tę zwiększoną konkurencję Kroger - dwa tygodnie później i bez uprzedzenia Lidla - złożył ten wniosek i wniósł o wszczęcie postępowania w przeddzień długiego weekendu 4 lipca (...), aby spróbować pokonać nadzwyczajną konkurencję (...) - orzekł sąd. - Mimo że Kroger dowiedział się w listopadzie 2016 r., że Lidl zamierza zaoferować produkty z oznaczeniem pod nazwą "Preferred Selection" i miał ponad sześć miesięcy na przygotowanie dokumentów, Kroger nie przedstawił dowodów na poparcie swoich roszczeń - obwieścił sąd.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane